Ed Yong

 

Zobrazeno všech 1 záznamů

 • obsahuji davy v2.indd

  Počet stránek: 368
  Vazba: pevná
  Barevnost:
  Formát: × mm
  Vyšlo: Duben 2017

  Vyšlo v edici
  Pod povrchem

  Obsahuji davy

  O mikrobech v nás, kolem nás a o jejich fascinujícím vlivu na náš život

  > Nominováno na Welcome Trust Book Prize.

  > K 31. 3. 2017 přeloženo do 16 jazyků a prodáno 60000 výtisků.

  Přelomové, nádherně poučné a velmi zábavné pojednání o nejzásadnější revoluci v biologii od dob Darwina - pohled na svět „očima mikroba“, který odhaluje kouzelný a radikálně přestavěný obraz života na Zemi.

  Každý živočich, ať už člověk, sépie nebo vosa, je domovem milionů bakterií a dalších mikrobů. Ed Yong, jehož humor je stejně evidentní jako jeho vzdělání, nás ponouká k tomu, abychom se na sebe a své zvířecí společníky podívali v novém světle - ne jako na jedince, ale spíše jako na vzájemně propojené a závislé davy, kterými nepochybně jsme. Mikrobi v našem těle jsou součástí našeho imunitního systému a chrání nás před chorobami. V hlubokých oceánech se nacházejí záhadní tvorové bez úst a střev, kterým veškerou energii zajišťují mikrobi. Bakterie poskytují sépiím pláště neviditelnosti, pomáhají škůdcům likvidovat lesy a umožňují parazitům způsobovat nemoci postihující miliony lidí.

  Mnoho lidí mikroby považuje za patogeny předurčené k likvidaci, ale ti, kteří s námi žijí - mikrobiom - formují naše tělo, chrání naše zdraví, utvářejí naši identitu a zaručují nám neuvěřitelné schopnosti. V této ohromující knize vás Ed Yong zavede na velkolepou výpravu za našimi mikrobiálními partnery a představí vám vědce v předních liniích vývoje. Změní váš pohled na přírodu a zároveň i vnímání našeho místa v ní.

  O autorovi:

  ED YONG je cenami ověnčený autor vědeckých článků, který píše pro měsíčník The Atlantic. Jeho blog Not Exactly Rocket Science vychází pod National Geographic a jeho práce se také objevila v periodikách Wired, New York Times, Nature, BBC, New ScientistScientific American, Guardian, The Times a dalších. Žije v Londýně.

  Bill Gates a Ed Yong o knize:

  You_Should_Appreciate_Germs___Bill_Gates

  Více ...

  ČR
  Předobjednávka
  Běžná cena: 399 Kč
  Cena: 319 Kč / -20 %
  • Poštovné zdarma při objednání nad 750 Kč
  • Doručujeme většinou druhý pracovní den
  • Vše VŽDY SKLADEM a s >15% slevou
  • Volejte v pracovní dny 10-17h: 731055353

Nenašli jste knihu, po které toužíte? Myslíte, že bychom ji měli přeložit a vydat? Proč ne! Zkuste náhlednout do našeho seznamu vašich přání a buď ji přidejte, nebo pro ni hlasujte.