Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 33-50 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

3.76
Termín vydání

Jak zabránit další pandemii

Připravme se na další smrtící virus díky správným rozhodnutím a investicím.

Se zápalem, ale bez moralizování přináší Gates celému světu promyšlený apel ke sjednocení proti budoucím pandemiím.“
— Booklist
Strach z neznámého, roušky, testování, nedobrovolné odloučení, přeplněné nemocnice, zavřené školy i obchody, a také ne vždy logická nařízení…

V mnohých z nás ještě doznívají bolestné vzpomínky na pandemii covidu-19, které bychom nejraději pustili z hlavy.

Zkusme s tím ještě chvíli počkat a vytěžit z této zkušenosti co nejvíce pro budoucnost. Proč?  Protože fakt, že epidemie jsou nevyhnutelné, ještě neznamená, že se musejí změnit v celosvětovou katastrofu s miliony mrtvými a zdevastovanou ekonomikou.

Bill Gates, který se otázkám globálního zdraví věnuje dlouhodobě a do boje s infekčními nemocemi investuje prostřednictvím své nadace velké částky peněz, věří, že to dokážeme. Musíme ale začít systematicky jednat.

Ve své knize proto jasně a přesvědčivě popisuje, jak se může lidstvo poučit z nedávné pandemie a jak mohou nyní vlády, vědci, soukromé společnosti i jednotlivci vybudovat systém, jenž nám pomůže odvrátit další podobnou katastrofu. Každý z kroků, které je potřeba učinit, pak opírá právě o výzkumy, statistiky i praktické zkušenosti související s pandemií covidu-19.

Mimo jiné se dozvíte:
– proč monoklonální protilátky nedokázaly covid-19 zastavit a proč se to povedlo až tzv. mRNA vakcínám
– jak zajistit férovější způsoby distribuce vakcín
– proč bychom se jednou za deset let měli zúčastnit globálního cvičení, které by odhalilo připravenost světa na šíření nebezpečného patogenu
– že kdybychom dokázali zastavit covid-19 do sta dní, mohli jsme zachránit až 98 procent životů
– jak může každý z nás zabránit tomu, aby lokální epidemie přerostly v pandemie
O autorovi:
BILL GATES (* 1955) je technolog, byznysový lídr, filantrop a autor bestselleru Jak zabránit klimatické katastrofě. V roce 1975 se svým kamarádem z dětství Paulem Allenem založil společnost Microsoft. Zároveň je spoluzakladatelem a předsedou Nadace Billa a Melindy Gatesových. Je otcem tří dětí.


Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

odesíláme 27. 6.

Papírová kniha

Předobjednat

Termín vydání

365 nejčastějších chyb v angličtině

Mluvte English a ne Czenglish!

„Slovo Czenglish je anglický termín označující špatnou angličtinu některých Čechů. Charakteristické pro ni jsou bohemismy při překladu nebo ve větné skladbě, jako například pořadí slov ve větě, předložkové vazby apod.“

„I have birthday today“.
Nene, správně je to „it’s my birthday today“.
Člověk přeci narozeniny nevlastní, a tak nemůžeme použít have.

„I am learning English for 10 years“.
Ups, správně je to ale „I have been learning English for 10 years“.
Když v angličtině říkáme, jak dlouho něco trvá, tak vždy používáme předpřítomný čas.

Někdo se nad podobnými příklady této „Czenglish“ jen pousměje, ale pro mnoho z nás je to minimálně užitečná připomínka našich vlastních chybiček. A buďme k sobě upřímní – v některých případech i úplné prozření. A Broňa, nadšený (a velezkušený!) učitel angličtiny, to dobře ví!
Ve své nové knize vám představí 365 běžně používaných vět a frází, ve kterých my Češi nejčastěji chybujeme. Jasně, přehledně a s jednoduchým vysvětlením, proč tomu tak je. Těšit se můžete na barevnou a vizuálně hravou knihu, ve které vás objevování správné gramatiky i snadno zapamatovatelných pravidel bude bavit.
Nedělejte stejné chyby stále dokola a zbavte se s Broňou své Czenglish jednou provždy!

O autorovi:
Bronislav Sobotka 
alias Broňa (* 1981) je věčný optimista, autor knih Zamilujte se do angličtiny a 365 anglických cool frází a výrazů a nadšený učitel z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny. A to přesto, že ve škole z cizích řečí propadal a anglicky se začal učit sám až ve dvaceti letech. Nyní je držitelem červeného diplomu a nejvyšších certifikátů z jazykových mezinárodních zkoušek, angličtinu učil i na kurzech v Oxfordu. Natáčí nejsledovanější YouTube videa zaměřená na angličtinu u nás.


Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků