Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 33-50 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

Termín vydání

Neštěkej na svého psa

Manuál láskyplné a efektivní výchovy

Cpou se k nám do postele, olizují obličej i uši, ocasem shazují věci, blátivými tlapami špiní koberce, nikdy se nenaučí pít vodu bez cákání, padají z nich chlupy, a když jsou mokří, tak smrdí.
Ale stejně je milujeme, že?
Protože oni nás taky, z celého svého psího srdce.

Tato kniha je určená všem, kdo si chtějí společné chvíle se psím parťákem užít v radosti a pohodě, a vychovávat jej pomocí moderních tréninkových metod. Tedy bez strachu z trestů, zato tak, jak to mají psi rádi – hrou a metodou pozitivního posilování.
To byste totiž nevěřili, kolik mýtů o psech a jejich tréninkových potřebách koluje. Třeba že se v rámci rodiny považují za člena smečky a buď přijmou nebo nepřijmou svou pozici v ní, kdy vy tu svou vůdcovskou musíte dát najevo. Rázně! Spoiler: psi vědí, že nejsou lidi. Nepotřebují rázné nastavení pozic.
Zkrátka, svého psa můžete naučit či odnaučit všechno, co budete chtít – přiběhne na zavolání, zvládne se sám uklidnit, nebude přehnaně reagovat na jiné psy a skákat na lidi, nevystresuje se hlukem, nebude tahat na vodítku…, a celou dobu si přitom bude myslet, že si hraje.
Není tohle přesně způsob, jak mu jeho lásku vrátit?

Knihou Vás provedou ilustrace od Toybox.

Tomáš Nushart (1995) – trenér psů, zakladatel online akademie tréninku psů psichologie.cz, moderátor Psího podcastu, zakladatel vnitřního tréninkového centra Necvičák.
Je držitelem titulu CPDT (certified professional dog trainer) udělovaného Institutem Etologie a absolventem desítek kurzů v oblasti evoluce, etologie, behaviorální analýzy, welfare zvířat, pachových prací nebo konkrétních problémových chování. Díky individuálním lekcím má zkušenosti se stovkami psů.
Pracuje také jako konzultant pro útulky se zaměřením na separační úzkost a zdrojové chování, přednáší pro neziskové organizace a pořádá workshopy pro děti. Znát ho můžete i jako odborníka na trénink z TV pořadu Dogstar.

 Běžná cena
Sleva

15 % sleva

Naše cena

odesíláme 18. 10.

Papírová kniha

Předobjednat

Termín vydání

Manifest menopauzy

Vstupte do nové životní fáze s hrdostí, poznejte fakta o svém těle a získejte kontrolu nad svým zdravím.

Okamžitý bestseller podle New York Times, Washington Post, USA Today, San Francisco Chronicle, and Publishers Weekly

Kdyby byla menopauza na Yelpu, měla by jednu hvězdičku!

– Tenhle podnik má problémy s regulací teploty. Chvíli vedro, pak zase příšerná zima. Popírá zákony termodynamiky. Nedoporučuji.“
– Hrůza, hrůza, hrůza! Krvácení bylo naplánováno, ale přeobjednali ho, aniž by mi dali vědět, takže dorazilo o tři týdny později než jsem čekala, jela jsem zrovna Uberem a znečistila sedačku! Řidič mi napsal mizerné hodnocení.“
Sex byl suchý.“
Není se čemu divit. Většina žen nemá ponětí, co může čekat, když už nečeká menstruaci. Nechápat, co se s mým tělem děje a proč, je nevídaným způsobem hrozné a paralyzující. Menopauza se podobá výletu na kánoi bez průvodce a pouze s nejasnou představou, kam vlastně míříte, jen s tušením, že to bude něco strašného. Nikdo vám neporadí, jak se tam dostat ani jak zvládnout překážky na cestě, například peřeje. Pokud tedy nějaké přijdou. Kdo ví? Dobře se bavte, až to budete zjišťovat! Užijte si to. Jo, a nepište! Na průběh vaší cesty ani pocity po dosažení cíle není nikdo zvědavý.
Strach? Přítomen. Nejistota? Také. Medicínské důsledky? Jsou tu. Nepříjemné symptomy? Máme. Společenská bezvýznamnost? Jistě.
Není divu, že má menopauza tak příšerné hodnocení!

Kultura mlčení o menopauze v naší patriarchální společnosti je skutečně něco pozoruhodného. Menopauza nestojí společnosti dokonce ani za stud jako vulva či vagína. Zjevně neexistuje nic, co by mělo menší hodnotu než stárnoucí ženské tělo, a mnozí v naší kultuře považují menopauzu ne za životní fázi, ale spíš za fázi smrti. Jakousi předsmrt.“

A tohle je přesně ten stav společnosti, kdy naše oblíbená gynekoložka a feministka Jen Gunterová, autorka (Bible vagíny), přechází do protiútoku!
Čtenářkám vysvětlí, že menopauza není nemoc, ale plánovaná změna, stejně jako puberta. A stejně jako v pubertě bychom měly být s několikaletým předstihem poučeny o tom, co nás čeká. První změny totiž mohou očekávat ženy už deset let před poslední menstruací, tedy obvykle po čtyřicítce. Vědět, co se děje, proč se to děje, a co s tím dělat, je posilující a zároveň uklidňující.
Autorka se svým typickým humorem a odbornou erudicí vyvrací misogynní postoje a zpochybňuje přílišnou mystifikaci menopauzy, aby odhalila to, co o ní skutečně potřebujete vědět.
Dozvíte se vše o perimenopauze, návalech horka, poruchách spánku, o sexu a libidu, depresi a změnách nálad, problémech s pletí a vlasy, zdraví prsou, váze a svalové hmotě, preventivnímu screeningu, zastaralých terapiích a samozřejmě mnohem, mnohem více!
Zkrátka můžete očekávat příručku plnou praktických a uklidňujících informací, které způsobí převrat v tom, jak ženy prožívají menopauzu – včetně toho, jak může být jejich život díky této změně ještě lepší!

Jen Gunterová (* 1966) je kanadsko-americká gynekoložka, odbornice na léčbu chronické bolesti a vulvovaginálních poruch. Autorka mezinárodního bestselleru Bible vagíny. Na sociálních sítích šíří osvětu o ženském zdraví a publikuje například v The New York Times3.98
Termín vydání

Cirkadiánní kód proti cukrovce

Odhalte správný čas kdy jíst, spát a cvičit pro potlačení prediabetu a diabetu

Prakticky každý desátý Čech (téměř 10 % populace) trpí diabetem. Výskyt stoupá nejen ve starší populaci, ale i ve středních věkových skupinách. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) je v České republice více než 1 milión lidí s diabetem. Další více než 2 % lidí o své nemoci neví, nebyli ještě diagnostikováni,“ uvádí vedoucí Centra podpory veřejného zdraví SZÚ MUDr. Marie Nejedlá.

Asi vám nemusíme doktora Satchina Pandu, autora světového bestselleru Cirkadiánní kód představovat. Změnil miliónům lidí život k lepšímu.
Ve své novince se zaměřuje na potlačení konkrétní civilizační choroby – diabetes mellitus, tedy cukrovky. Nejnovější vědecké poznatky totiž ukazují, že jednoduchý režim, který vyladí váš každodenní životní styl – kdy jíte, kdy spíte a kdy cvičíte – s přirozeným cirkadiánním rytmem těla, může být stejně účinný, jako současně dostupné léky. Navíc bez vedlejších účinků. A nejlepší na tom je, že dodržování programu zlepší také všechny ostatní aspekty vašeho zdraví, od zhubnutí až po posílení imunity.
Díky knize přehledně a srozumitelně zjistíte, jak sestavit denní režim svému tělu na míru i jak si osvojit přerušovaný půst. Nejenže jsou to opatření k optimalizaci hladiny glukózy v krvi, ale také tak přirozeně snižují riziko vzniku srdečních onemocnění a obezity. Nikdy prostě není pozdě začít.
Ať už tedy se zvýšenou hladinou cukru v krvi bojujete vy, nebo vaši blízcí, tuhle knihu byste neměli pro své vlastní dobro opominout.

Satchin Panda, PhD, (1971), je předním odborníkem v oblasti výzkumu cirkadiánního rytmu. Je profesorem na Salkově institutu pro biologická studia a zakládajícím výkonným členem Centra pro cirkadiánní biologii na Kalifornské univerzitě v San Diegu. Působí také jako vědecký pracovníkPew Biomedical Scholar a je držitelem ceny Julie Martin Mid-Career Award in Aging Research. Přednáší na konferencích celého světa, např. pro Diabetes UK, Americké diabetologické asociace, Dánské diabetologické asociace a příslušných odborných diabetologických společností v Evropě a Austrálii.Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků