Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 33-50 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

Termín vydání

Handmade byznys

Průvodce na cestě od koníčku k podnikání

Tvoříte. Vyrábíte. Kutíte. Každou chvíli slyšíte, že byste se tím mohli živit. Jenže jak na to? Jedny podnikatelské kurzy vám tvrdí, že musíte mít byznys plán. Druhé zase, že máte mít na webu “magnet”. A vám to nedává smysl. Tak se v tom plácáte tak nějak po svém.

Pokud jste se v tomto popisu našli, je kniha Handmade byznys přesně pro vás. Provede vás po cestě od rukodělného koníčku k úspěšnému podnikání. Ukáže vám, kde můžete své výrobky prodávat, pomůže nastavit správně ceny, poradí s budováním značky a projde s vámi krajinou marketingu.

První česká kniha pro rukodělné tvůrce čerpá ze zkušeností, které autorka sbírala deset let. Inspiruje se v zahraničí, ale současně je zaměřená na české a slovenské handmade podnikatele. Bez zbytečného balastu probírá vše, co potřebujete vědět, abyste mohli své výrobky úspěšně prodávat.

Hana Konečná (*1979) – vystudovala poradenství v odborném vzdělávání a informatiku, ale zlom nastal v roce 2008, kdy objevila Fler a spoustu spřízněných tvořivých duší. Kromě prodeje vlastních výrobků a materiálu ji stále více lákalo pochopit principy úspěšného handmade podnikání. V roce 2015 napsala průvodce rukodělným byznysem pro portál Na volné noze, který ji nasměroval na poradenskou dráhu. Individuální konzultace pak doplnila o živé i online kurzy. Učí se u zahraničních kapacit v oboru jako jsou Lela Barker a Deborah Engelmajer, specializuje se na cenotvorbu a prodej do zahraničí.4.14
Termín vydání

Zrození Evropanů

Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny

Takovou knihu o historii jste ještě nečetli. Nezmiňuje žádného vládce, žádné náboženství a jen dvě revoluce – tu neolitickou a tu ve čtení DNA. Právě ta druhá nám odpověděla na otázky, které historiky vzrušovaly po staletí.

Žijeme ve fascinující době rozkvětu nového oboru – archeogenetiky, kdy poznatky ze sekvenování DNA odhalují skutečnost o původu a tehdejším životě Evropanů. Tak třeba: dlouho jsme mohli jen spekulovat o tom, zda spolu mohly mít sex různé typy archaických lidí, ale DNA důkazy tuto debatu vyřešily: moderní lidé měli sex s neandertálci i s denisovany. A neandertálci měli sex i s denisovany. Naši dávní příbuzní byli zjevně velmi otevření novým známostem s jinými typy lidí.
Ve vyprávění plném překvapujících novinek zkrátka biochemik Johannes Krause s novinářem Thomasem Trappem přepisují fascinující kapitolu historie osídlování Evropy, která nás provede obdobím od neandrtálců a denisovanů až do současnosti.
Nyní už o sobě víme, že před 8 000 lety se do Evropy přistěhovala vlna zemědělců z Anatolie, která v podstatě vytlačila lovce-sběrače s tmavou pletí a modrýma očima. DNA těchto anatolských zemědělců je jednou ze základních genetických složek lidí se současným evropským původem.
A nebo se také dozvíte, že našimi spolucestujícími na epické cestě, která začala, když první lidští migranti opustili Afriku přibližně před 200 000 lety, jsou i viry a bakterie, a my se měníme i díky nim.
Zkrátka kniha odhalující odkud jsme a kam jdeme.

Johannes Krause (1980) je německý biochemik. Od roku 2010 je profesorem archeologie a paleogenetiky na Univerzitě v Tübingenu. Mezi lety 2014 a 2020 byl ředitelem Institutu Maxe Plancka pro výzkum historie člověka, nyní působí na Institutu Maxe Plancka pro evoluční antropologii v Lipsku. Mezi jeho vědecké úspěchy patří rekonstrukce DNA denisovanů, čímž dokázal, že šlo o třetí svébytnou vývojovou větev vedle moderních lidí a neandrtálců. Spolu se svým týmem objevil v neandrtálské DNA gen FOXP2 napovídající, že uměli mluvit.

Thomas Trappe (1981) je vedoucím rubriky o zdraví v berlínském deníku Tagesspiegel.Termín vydání

Manifest menopauzy

Vstupte do nové životní fáze s hrdostí, poznejte fakta o svém těle a získejte kontrolu nad svým zdravím.

Okamžitý bestseller podle New York Times, Washington Post, USA Today, San Francisco Chronicle, and Publishers Weekly

Kdyby byla menopauza na Yelpu, měla by jednu hvězdičku!

– Tenhle podnik má problémy s regulací teploty. Chvíli vedro, pak zase příšerná zima. Popírá zákony termodynamiky. Nedoporučuji.“
– Hrůza, hrůza, hrůza! Krvácení bylo naplánováno, ale přeobjednali ho, aniž by mi dali vědět, takže dorazilo o tři týdny později než jsem čekala, jela jsem zrovna Uberem a znečistila sedačku! Řidič mi napsal mizerné hodnocení.“
Sex byl suchý.“
Není se čemu divit. Většina žen nemá ponětí, co může čekat, když už nečeká menstruaci. Nechápat, co se s mým tělem děje a proč, je nevídaným způsobem hrozné a paralyzující. Menopauza se podobá výletu na kánoi bez průvodce a pouze s nejasnou představou, kam vlastně míříte, jen s tušením, že to bude něco strašného. Nikdo vám neporadí, jak se tam dostat ani jak zvládnout překážky na cestě, například peřeje. Pokud tedy nějaké přijdou. Kdo ví? Dobře se bavte, až to budete zjišťovat! Užijte si to. Jo, a nepište! Na průběh vaší cesty ani pocity po dosažení cíle není nikdo zvědavý.
Strach? Přítomen. Nejistota? Také. Medicínské důsledky? Jsou tu. Nepříjemné symptomy? Máme. Společenská bezvýznamnost? Jistě.
Není divu, že má menopauza tak příšerné hodnocení!

Kultura mlčení o menopauze v naší patriarchální společnosti je skutečně něco pozoruhodného. Menopauza nestojí společnosti dokonce ani za stud jako vulva či vagína. Zjevně neexistuje nic, co by mělo menší hodnotu než stárnoucí ženské tělo, a mnozí v naší kultuře považují menopauzu ne za životní fázi, ale spíš za fázi smrti. Jakousi předsmrt.“

A tohle je přesně ten stav společnosti, kdy naše oblíbená gynekoložka a feministka Jen Gunterová, autorka (Bible vagíny), přechází do protiútoku!
Čtenářkám vysvětlí, že menopauza není nemoc, ale plánovaná změna, stejně jako puberta. A stejně jako v pubertě bychom měly být s několikaletým předstihem poučeny o tom, co nás čeká. První změny totiž mohou očekávat ženy už deset let před poslední menstruací, tedy obvykle po čtyřicítce. Vědět, co se děje, proč se to děje, a co s tím dělat, je posilující a zároveň uklidňující.
Autorka se svým typickým humorem a odbornou erudicí vyvrací misogynní postoje a zpochybňuje přílišnou mystifikaci menopauzy, aby odhalila to, co o ní skutečně potřebujete vědět.
Dozvíte se vše o perimenopauze, návalech horka, poruchách spánku, o sexu a libidu, depresi a změnách nálad, problémech s pletí a vlasy, zdraví prsou, váze a svalové hmotě, preventivnímu screeningu, zastaralých terapiích a samozřejmě mnohem, mnohem více!
Zkrátka můžete očekávat příručku plnou praktických a uklidňujících informací, které způsobí převrat v tom, jak ženy prožívají menopauzu – včetně toho, jak může být jejich život díky této změně ještě lepší!

Jen Gunterová (* 1966) je kanadsko-americká gynekoložka, odbornice na léčbu chronické bolesti a vulvovaginálních poruch. Autorka mezinárodního bestselleru Bible vagíny. Na sociálních sítích šíří osvětu o ženském zdraví a publikuje například v The New York TimesTermín vydání

Neštěkej na svého psa

Manuál láskyplné a efektivní výchovy

Cpou se k nám do postele, olizují obličej i uši, ocasem shazují věci, blátivými tlapami špiní koberce, nikdy se nenaučí pít vodu bez cákání, padají z nich chlupy, a když jsou mokří, tak smrdí.
Ale stejně je milujeme, že?
Protože oni nás taky, z celého svého psího srdce.

Tato kniha je určená všem, kdo si chtějí společné chvíle se psím parťákem užít v radosti a pohodě, a vychovávat jej pomocí moderních tréninkových metod. Tedy bez strachu z trestů, zato tak, jak to mají psi rádi – hrou a metodou pozitivního posilování.
To byste totiž nevěřili, kolik mýtů o psech a jejich tréninkových potřebách koluje. Třeba že se v rámci rodiny považují za člena smečky a buď přijmou nebo nepřijmou svou pozici v ní, kdy vy tu svou vůdcovskou musíte dát najevo. Rázně! Spoiler: psi vědí, že nejsou lidi. Nepotřebují rázné nastavení pozic.
Zkrátka, svého psa můžete naučit či odnaučit všechno, co budete chtít – přiběhne na zavolání, zvládne se sám uklidnit, nebude přehnaně reagovat na jiné psy a skákat na lidi, nevystresuje se hlukem, nebude tahat na vodítku…, a celou dobu si přitom bude myslet, že si hraje.
Není tohle přesně způsob, jak mu jeho lásku vrátit?

Knihou Vás provedou ilustrace od Toybox.

Tomáš Nushart (1995) – trenér psů, zakladatel online akademie tréninku psů psichologie.cz, moderátor Psího podcastu, zakladatel vnitřního tréninkového centra Necvičák.
Je držitelem titulu CPDT (certified professional dog trainer) udělovaného Institutem Etologie a absolventem desítek kurzů v oblasti evoluce, etologie, behaviorální analýzy, welfare zvířat, pachových prací nebo konkrétních problémových chování. Díky individuálním lekcím má zkušenosti se stovkami psů.
Pracuje také jako konzultant pro útulky se zaměřením na separační úzkost a zdrojové chování, přednáší pro neziskové organizace a pořádá workshopy pro děti. Znát ho můžete i jako odborníka na trénink z TV pořadu Dogstar.

 Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků