Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 15-27 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

Obálku připravujeme
4.25
Termín vydání

Ještě to promysli

Proč je důležité vědět, co všechno nevíme, a umět změnit názor

#1 Bestseller podle New York Times
Nominace na nejlepší non-fiction knihu 2021 podle The Washington Post

V českém prostředí máme ustálené rčení o tom, že jen hlupák neuzná svou chybu a nemění názor. Slabina spočívá v tom, že máme většinou na mysli ty druhé.
Co ale dělat, když zjistíme, že nám naše stará přesvědčení už neslouží? Jak změnit to, co dříve bylo součástí naší osobnosti, na čem jsme stavěli svůj světonázor a hodnoty?
Adam Grant radí: pojďme na to jako vědci hledající pravdu.

Inteligence je obvykle vnímána jako schopnost myslet a učit se, ale v rychle se měnícím světě je důležitější jiný soubor kognitivních dovedností: schopnost přehodnocovat a odnaučovat se. Dávat přednost nepohodlí pochybností před zažitým přesvědčením. Nenaslouchat pouze názorům, které nám dělají dobře, ale dát prostor myšlenkám, které nás nutí k zamyšlení. Nevnímat něčí nesouhlas jako útok na své ego.
Samotná inteligence však problém neřeší: čím jsme bystřejší, tím slepější můžeme být vůči svým vlastním omezením.
Organizační psycholog Adam Grant vás v této knize naučí, jak mít otevřenou mysl. Na základě provokativních myšlenek a pečlivých důkazů zkoumá, jak se radovat z toho, že se mýlíme. Jen tak se však můžeme stát celoživotním nadšeným studentem světa. Vždyť je osvobozující, že nemusíme věřit všemu, co si myslíme, ani přijímat vše, co zrovna cítíme! Vzdejme se názorů, které nám už neslouží, a dejme přednost mentální flexibilitě před hloupou důsledností.

Jestliže ve vědění je síla, pak v poznání toho, co nevíme, je moudrost.

Adam Grant (1981) je organizační psycholog na Whartonské univerzitě, bakalářský titul získal na Harvardu a doktorát na Michiganské univerzitě. Jeho průkopnický výzkum inspiruje k přehodnocení základních předpokladů o motivaci, štědrosti a kreativitě. Je autorem několika bestsellerů a jedním z nejoblíbenějších řečníků na TEDu, podcast WorkLife with Adam Grant se umisťuje na předních příčkách žebříčků. Je také držitelem ocenění jeden z deseti nejvlivnějších myslitelů v oblasti managementu na světě v žebříčku Fortune 40 pod 40 let, od Americké psychologické asociace získal ocenění za vynikající vědecké výsledky. Se svou ženou a třemi dětmi žije ve Filadelfii.Běžná cena
Sleva

15 % sleva

Naše cena

odesíláme 15. 6.

Papírová kniha

Předobjednat

Obálku připravujeme
Termín vydání

Handmade byznys

Průvodce na cestě od koníčku k podnikání

Tvoříte. Vyrábíte. Kutíte. Každou chvíli slyšíte, že byste se tím mohli živit. Jenže jak na to? Jedny podnikatelské kurzy vám tvrdí, že musíte mít byznys plán. Druhé zase, že máte mít na webu “magnet”. A vám to nedává smysl. Tak se v tom plácáte tak nějak po svém.

Pokud jste se v tomto popisu našli, je kniha Handmade byznys přesně pro vás. Provede vás po cestě od rukodělného koníčku k úspěšnému podnikání. Ukáže vám, kde můžete své výrobky prodávat, pomůže nastavit správně ceny, poradí s budováním značky a projde s vámi krajinou marketingu.

První česká kniha pro rukodělné tvůrce čerpá ze zkušeností, které autorka sbírala deset let. Inspiruje se v zahraničí, ale současně je zaměřená na české a slovenské handmade podnikatele. Bez zbytečného balastu probírá vše, co potřebujete vědět, abyste mohli své výrobky úspěšně prodávat.

Hana Konečná (*1979) – vystudovala poradenství v odborném vzdělávání a informatiku, ale zlom nastal v roce 2008, kdy objevila Fler a spoustu spřízněných tvořivých duší. Kromě prodeje vlastních výrobků a materiálu ji stále více lákalo pochopit principy úspěšného handmade podnikání. V roce 2015 napsala průvodce rukodělným byznysem pro portál Na volné noze, který ji nasměroval na poradenskou dráhu. Individuální konzultace pak doplnila o živé i online kurzy. Učí se u zahraničních kapacit v oboru jako jsou Lela Barker a Deborah Engelmajer, specializuje se na cenotvorbu a prodej do zahraničí.Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků