Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 33-50 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

Termín vydání

Nové zbraně vlivu

Manipulativní techniky a jak se jim bránit – i v online světě

Aktualizované a o 150 stran rozšířené vydání
> NYT bestseller <

Robert Cialdini dokázal nemožné: vylepšil mistrovské dílo. Nová verze knihy Zbraně vlivu je bohatým a poutavým popisem rafinovaných technik, kterými se lidé vzájemně ovlivňují.“
— Daniel Kahneman, nositel Nobelovy ceny a autor knih Myšlení, rychlé a pomalé a Šum
Je tu, prosíme vás, někdo, kdo ještě nečetl Zbraně vlivu??? Pokud ano, tak už je ani nečtěte, a počkejte na únor, vyjdou nové, větší, lepší, aktuálnější, krásnější!
Zbraně vlivu patří s 5 miliony celosvětově prodaných výtisků mezi klasiku v oblasti ovlivňování, přesvědčování a manipulace. Robert Cialdini však poslední roky nezahálel a pokračoval ve svém  výzkumu ovlivňování a manipulace. A že bylo příležitostí! Celý nový online svět se mu přímo nabízel se svými hoaxy, řetězovými emaily, fake news. Co by si asi tak vědec mohl přát víc!
Svou legendární knihu pak po 15 letech od prvního vydání zásadně přepracoval, rozšířil o nové výzkumy, poznatky, příklady i aplikace. V bezmála 600stránkové novince, která se v zahraničí už měsíce opět drží na předních příčkách prodejnosti, najdete mimo jiné novou, sedmou zbraň vlivu – princip jednoty, které věnuje celou novou kapitolu, ale taky nové podoby manipulace na sociálních sítích i v celém online světě..
Mimo jiné se dozvíte:
  • o povaze „bolesti“, kterou lidé pociťují, když zjistí, že se vymykají většině
  • jak je důležité umět  rozpoznat falešné online recenze
  • jaký faktor v rámci internetových seznamek činí potenciálního partnera nejžádanějším pro muže i pro ženy
  • proč vyjednavači, kteří začínají podáním ruky, dosahují lepších výsledků pro obě strany
  • tři hlavní důvody, proč činy mnoha dalších lidí podněcují lidi, aby je následovali
  • dvě hlavní kategorie autorit, kterým lidé důvěřují
  • taktiku, kterou používají komunikátoři, aby byli okamžitě vnímáni jako důvěryhodnější
Díky pochopení univerzálních principů ovlivňování se nejenže stanete ještě přesvědčivějším komunikátorem, ale také se naučíte neetickým pokusům o ovlivňování bránit.


Dr. Robert Cialdini (1944) – prezident a ředitel společnosti Influence at Work, uznávaný odborník na vědu o ovlivňování a jak ji eticky aplikovat v životě i podnikání.  Řadí se mezi nejcitovanější sociální psychology současnosti. Univerzitní kariéru věnoval výzkumu v oblasti přesvědčování, vyjednávání a problematice ovlivňování. Je autorem teorie vlivu, a také několika bestsellerů. Jeho knihy byly přeloženy do 41 různých jazyků.


Běžná cena
Sleva

15 % sleva

Naše cena

odesíláme 28. 2.

Papírová kniha

Předobjednat

Termín vydání

Zázračná imunita

Pochopte fungování imunitního systému a zlepšete své zdraví.

„Uvede vás do všech souvislostí potřebných k tomu, abyste porozuměli vědě o imunitě… Kniha ve mně zanechala pocit úžasu.“
–      Bill Gates

Představte si elitní gymnastku, jak na kladině opakovaně metá salta vzad a dopadá na nohy, přičemž ví, že nesmí udělat sebemenší chybu. Tak přesně tohle dělá vaše imunita. Udržovat křehkou rovnováhu – neustále vyhodnocovat, co je vlastní a co cizí, vymáhat pořádek a co nejméně vám přitom škodit – je její klíčový úkol. V našem okolí je asi bilion potenciálních padouchů (patogenů). Jsou lstiví a násilní a evoluce jejich schopnost přežití vypilovala k dokonalosti. Většinu z nich nevidíme, ale náš imunitní systém ano a dokáže jim čelit. Tedy za předpokladu, že funguje správně.

 

Matt Richtel, reportér deníku New York Times a držitel prestižní Pulitzerovy ceny, líčí imunitní systém a jeho vědecké zkoumání jako fascinující drama, do něhož vás vtáhne pomocí čtyř osobních příběhů. Ve dvou případech byl imunitní systém příliš silný, v jednom naopak příliš slabý a v jednom podal neuvěřitelný výkon. Všechny čtyři příběhy ilustrují vlastnosti a chyby našeho obranného štítu, ukazují, že imunitní systém je nejen ochránce, ale i nemilosrdný zabiják.
Jejich prostřednictvím si zároveň uděláte lepší obrázek o klíčových faktorech ovlivňujících rovnováhu imunitního systému každého z nás. Konkrétně jde o spánek, stres, hygienu, rodinnou anamnézu a ekosystém našich střev, známý jako mikrobiom.
Dozvíte se:
·      jak je možné, že náš obranný systém dokáže rozpoznat a napadnout nebezpečné patogeny jako viry, bakterie a parazity
·      jaké jsou složky imunitního systému; co je vlastně zánět a co horečka
·      jak je možné, že někdo žije se smrtícím virem HIV, aniž by mu nějak zvlášť škodil
·      co stojí za nárůstem alergií a autoimunitních onemocnění
·      proč byste se měli dloubat v nose a jíst to, co seberete ze země
·      proč naše tělo tahá za brzdu imunitního systému, i když ho zrovna požírá smrtící rakovina

·      jak hojení ran souvisí s růstem nádorů

V podání Matta Richtela je imunologie skutečně fascinující obor. Na základě přímých rozhovorů s aktéry zásadních objevů autor odkrývá výzkum jako příběh plný náhod a kontroverze, lemovaný jednou Nobelovou cenou za druhou. Nechejte se také strhnout!

MATT RICHTEL je reportér deníku New York Times a držitel Pulitzerovy ceny. Ve své své práci se zaměřuje na vědu, technologie a zdraví, včetně imunoterapii rakoviny, elektronických cigaret a dopadu intenzivního používání technologií na chování a mozek. Je autorem několika bestsellerů.


Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků