BroučciJe to k neuvěření, ale o svatojánských broučcích Jana Karafiáta si děti poprvé četly už před sto třiceti lety. Přesto příběhy nezbedného Broučka a jeho blízkých okouzlují i dnešní malé čtenáře. Právě jim patří toto neobyčejné vydání Broučků s mnoha krásnými ilustracemi Vlasty Baránkové a vloženým loutkovým divadélkem, které si děti snadno vystřihnou a složí. A pak šup do pohádkového světa hrát si a vymýšlet, co vše by se broučkům ještě mohlo přihodit!

ČR
Detail knihy
Vyprodáno
SK

Cena: dle slovenského prodejce

iPad/iPhone/iPod/Mac
Cena: 3.49 €
68% sleva proti papíru
Android / iOS / Windows
Cena: 88.00 Kč
71% sleva proti papíru
Parametry
Edice: Jiné
Formát:195 × 255 mm
Počet stránek:104
Počet ilustrací:50
Vazba:pevná
Barevnost:barevná
ISBN:978-80-903912-4-6
Běžná cena 299 Kč
Cena v našem obchodě
Ekniha v iBookstore 3.49 €
Ekniha ve Wooky 88.00 Kč

Jan KarafiátEvangelický farář Jan Karafiát (1846–1929) je autorem první české původní autorské pohádky pro děti Broučci, kterou vydal anonymně vlastním nákladem v roce 1876. Až po sedmnácti letech se však za Broučky dočkal uznání a mnoha dalších reedic, na kterých vyrostly generace českých dětí. Pro ně pak autor vydal ještě knížku pohádek Broučkova pozůstalost a Karafiátovu čítanku.

Vlasta BaránkováVlasta Baránková (*1943) patří mezi elitu českých grafiků a ilustrátorů pro děti. Její nezaměnitelné kresby daly tvář mnoha knihám Jiřího Žáčka, Zdeňka Svěráka, Markéty Zinnerové a dalších spisovatelů. Podepsána je pod populárními večerníčky Lískulka a Čtyři uši na mezi. Asi čtvrtina jejích knih byla vydána též v zahraničí. Svou tvorbu prezentovala na desítkách výstav u nás i v zahraničí a její práce jsou zastoupeny v mnoha galerijních i soukromých sbírkách.

Komentáře