Lídři jedí poslední

Simon Sinek

Proč některé týmy drží pohromadě a jiné se rozpadají

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

mp3

ihned ke stažení

Namlouvá

Gustav Bubník

Přehrát ukázku
-0:00

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

Silný titul pro každého, kdo chce úspěšně vést malý tým, firmu či velkou organizaci. Simon Sinek, antropolog, konzultant a autor bestselleru Začněte s proč ve své nové knize představuje principy moderního vůdcovství. Ukazuje, proč někteří lídři uspěli a jiní své podnikání potopili. Vůdcovství není o řízení — ale o schopnosti inspirovat a obětování se.

O knize

Proč jenom hrstka lidí může upřímně prohlásit „Miluji svoji práci“? Není nespravedlivé, že najít naplnění v práci je jako vyhrát v loterii? Představte si, že se každé ráno těšíte do práce, prožijete báječný pracovní den a se skvělým pocitem se vracíte domů. Simon Sinek na svých cestách zjistil, že to není bláhová představa, ale realita mnoha úspěšných organizací.

Studie provedená v roce 2011 týmem australských sociologů z University of Canberra došla k závěru, že práce, kterou nenávidíme, škodí zdraví a někdy je i horší, než nemít práci vůbec. Hladiny deprese a úzkosti lidí, kteří jsou v práci nešťastní, byly stejné nebo vyšší než u nezaměstnaných.

Je skutečně možné vytvořit tým, ve kterém by jeden pro druhého skočil do ohně? Kde nepanuje cynismus a sobectví? Kde jsou si kolegové oporou?

Odpovědi na tyto otázky autor našel jednak v lidské biologii, ale také s pomocí průzkumů a rozhovorů vedených s lidmi z různých odvětví od armády až po výrobu, od vlády až po investiční bankovnictví. A výslednou mozaiku poznání vložil do nové knihy Lídři jedí poslední – Proč některé týmy drží pohromadě a jiné selhávají.

Když lidé musí čelit nebezpečím uvnitř organizace, samotná organizace se stává zranitelnější vůči nebezpečím zvenčí.

Armáda má jasno: důstojníci jedí poslední! A to, co má být v jídelně spíše symbolickým gestem, dostává na bitevním poli vážnější rozměr. Velcí vůdcové obětují vlastní pohodlí, dokonce nasazují vlastní život pro dobro těch, kterým velí. Tento princip používá lidstvo od dob lovců a sběračů a Simon Sinek ukazuje, že platí stále, možná víc než kdy jindy.

Pohled na peníze jako podřízené lidem, a ne naopak, je zásadní pro vytvoření kultury, v níž lidé přirozeně táhnou za jeden provaz v zájmu rozvoje své firmy.

Jsem ochoten jíst poslední – a co dál? Jak získám loajální a hluboce oddané kolegy, kteří se nezastaví před ničím, mají-li prosadit zájmy své organizace a vize svého lídra? Jak vybuduji stabilní a sebejistý tým, kde mají všichni pocit sounáležitosti a energii směřují k dosažení společného cíle?

Simon Sinek, autor bestselleru Začněte s proč, je přesvědčen, že našel řešení.

Pokud vaše činy inspirují ostatní, aby snili odvážnější sny, osvojovali si nové dovednosti, pracovali ochotněji a rozvíjeli se, pak jste lídrem.

V knize se dozvíte
  • co to je kruh bezpečí a jak ho vytvořit
  • jak vytvořit stabilní a sebejistý tým, kde se na sebe kolegové mohou spolehnout a směřují k dosažení společného cíle
  • jak získat loajální a hluboce oddané kolegy, kteří se nezastaví před ničím, mají-li prosadit zájmy vaší organizace a vaši vizi
  • co se vlastně děje v našem těle, když jsme v kontaktu s druhými a jak této znalosti využít
  • jak zabránit tomu, aby vaše děti trpěly (protože trpí, jste-li v práci nešťastní)
  • jak bojovat se závislostí na hormonech štěstí nebo úzkosti (dopaminu, kortizolu a dalších)
  • kdy je užitečné porušovat pravidla
  • proč je lepší věnovat raději čas než peníze a že spolupráce a sdílení jsou výhodnější než rivalita a tajnůstkářství
  • jak dosáhnout dlouhodobé stability a výkonnosti týmu i celé firmy
Parametry
Původní název:Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
Překladatel:Viktor Horák
Edice:Žádná velká věda
Počet stránek:288
Vazba:brožovaná
Barevnost:černobílá
ISBN:978-80-87270-89-9
Velikost:143 × 215 mm
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
Cena tištěné knihy:349 
Cena e-knihy:249 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Cena audioknihy:369 
Formáty audioknihy:mp3
Obsah
Předmluva 9
SÍLA
ČÁST PRVNÍ: Naše potřeba cítit se v bezpečí
Ochrana shůry 15
Zaměstnanci jsou také lidé 21
Sounáležitost 32
Ano, ale... 39
ČÁST DRUHÁ: Mocné síly
Když už toho bylo dost 47
E.D.S.O. 53
Mocný kortizol 70
Proč máme vůdce 81
ČÁST TŘETÍ: Realita
Odvaha udělat správnou věc 92
Sněžný skútr na poušti 97
ZVOLENÁ CESTA
ČÁST ČTVRTÁ: Jak jsme se sem dostali
Růst před propadem 103
Dospělí Boomers 113
ČÁST PÁTÁ: Abstraktní výzva
Abstrakce zabíjí 120
Moderní abstrakce 127
Zvládání abstrakce 134
Nevyváženost 151
VÝZVY A POKUŠENÍ
ČÁST ŠESTÁ: Destruktivní hojnost
Lekce vůdcovství 1: Jaká je kultura, taková je společnost 155
Lekce vůdcovství 2: Jaký je vůdce, taková je kultura 166
Lekce vůdcovství 3: Na charakternosti záleží 179
Lekce vůdcovství 4: Na přátelích záleží 191
Lekce vůdcovství 5: Veďte lidi, ne čísla 201
PROPAST
ČÁST SEDMÁ: Společnost závislých
V epicentru všech našich problémů jsme my 219
Příliš drahá úspora 226
Abstraktní generace 234
ČÁST OSMÁ: Staňte se vůdcem
Krok 12 243
Společná bitva 248
Potřebujeme více vůdců 256
Poděkování 259
Poznámky 263
Bibliografie 279
Rejstřík 281
O autorovi

Simon Sinek (1973, Anglie) se po studiích i životě na různých místech planety (Johannesburg, Hong Kong) nakonec usadil v New Yorku, kde pracoval v reklamní agentuře. Studium antropologie, zkušenosti z marketingu a vyčerpání z vlastní firmy ho přivedly k otázce, v čem spočívá základ úspěchu a motivace velkých lídrů i podniků. Začal pomáhat přátelům s nacházením jejich PROČ, a aniž by to původně plánoval, vydal v roce 2009 knihu Začněte s proč, která se záhy stala bestsellerem ve světě i u nás.
V současné době přednáší a školí, mimo jiné pro Microsoft, AOL, SAP nebo americký Kongres. Přispívá do mnoha médií, pravidelně do The Huffington Post, BrandWeek a IncBizNet. Jeho přednáška se stala druhým nejpopulárnějším TEDtalkem všech dob. Pracuje také pro neziskové organizace. Autorova nová kniha Lídři jedí poslední opakovaně získala titul bestselleru podle The New York Times i Wall Street Journal. Pokud zrovna nepřebývá někde v hotelu, žije v New Yorku, kde také přednáší na Kolumbijské univerzitě strategii komunikace.

Řekli o knize

„Simon Sinek v této své knize nenavrhuje žádnou novou teorii nebo klíčový princip vůdcovství. Jeho psaní má mnohem vyšší smysl. Autor by rád změnil svět k lepšímu – pro všechny. Jeho vize je jednoduchá: vychovat novou generaci mužů a žen, kteří chápou, že úspěch nebo neúspěch organizace závisí na kvalitě vedení a ne na manažerské obratnosti.” – George J. Flynn, Generálporučík Námořní pěchoty Spojených států (v. v.)

„Lídři jedí poslední je fascinující kniha, která obsahuje inspirativní případové studie, zajímavý výzkum i biologické a antropologické vysvětlení, proč nejúspěšnější organizace v dlouhodobém horizontu dokážou vytvořit silný kruh bezpečí.” – Matt Tenney, publicista, autor Serve to Be Great

„Pointou je, že jen málo nápadů v knize je vyloženě ‚nových’ – jde však o způsob, jakým je autor předkládá, a jak skvěle zapadají do dnešní doby. Simon Sinek dokázal vytvořit příběhy na základě reálných životních studií a situací takovým způsobem, že přesně zasáhnou vaši ‚hlavu i srdce’ …. Což se stalo i mně.” – Dean Bokhari, Meaningful Co.

„Sinek nám osvětluje cestu k vybudování firmy zajišťující stabilnější prostředí prospěšné všem zaměstnancům a zároveň dosahující vynikajících výsledků. O takový způsob podnikání bychom měli mít zájem. Proto vřele doporučuji knihu Lídří jedí poslední.” – Kristen Hadeed, Business magazine