Lídři jedí poslední

Simon Sinek

Proč některé týmy drží pohromadě a jiné se rozpadají

Běžná cena
Sleva
Naše cena

skladem

Formát
Naše cena

ihned ke stažení

Formát

mp3

Namlouvá

Neuveden

Naše cena

ihned ke stažení

Přehrát ukázku
-0:00

Silný titul pro každého, kdo chce úspěšně vést malý tým, firmu či velkou organizaci. Simon Sinek, antropolog, konzultant a autor bestselleru Začněte s proč ve své nové knize představuje principy moderního vůdcovství. Ukazuje, proč někteří lídři uspěli a jiní své podnikání potopili. Vůdcovství není o řízení — ale o schopnosti inspirovat a obětování se.

O knize

Proč jenom hrstka lidí může upřímně prohlásit „Miluji svoji práci“? Není nespravedlivé, že najít naplnění v práci je jako vyhrát v loterii? Představte si, že se každé ráno těšíte do práce, prožijete báječný pracovní den a se skvělým pocitem se vracíte domů. Simon Sinek na svých cestách zjistil, že to není bláhová představa, ale realita mnoha úspěšných organizací.

Studie provedená v roce 2011 týmem australských sociologů z University of Canberra došla k závěru, že práce, kterou nenávidíme, škodí zdraví a někdy je i horší, než nemít práci vůbec. Hladiny deprese a úzkosti lidí, kteří jsou v práci nešťastní, byly stejné nebo vyšší než u nezaměstnaných.

Je skutečně možné vytvořit tým, ve kterém by jeden pro druhého skočil do ohně? Kde nepanuje cynismus a sobectví? Kde jsou si kolegové oporou?

Odpovědi na tyto otázky autor našel jednak v lidské biologii, ale také s pomocí průzkumů a rozhovorů vedených s lidmi z různých odvětví od armády až po výrobu, od vlády až po investiční bankovnictví. A výslednou mozaiku poznání vložil do nové knihy Lídři jedí poslední – Proč některé týmy drží pohromadě a jiné selhávají.

Když lidé musí čelit nebezpečím uvnitř organizace, samotná organizace se stává zranitelnější vůči nebezpečím zvenčí.

Armáda má jasno: důstojníci jedí poslední! A to, co má být v jídelně spíše symbolickým gestem, dostává na bitevním poli vážnější rozměr. Velcí vůdcové obětují vlastní pohodlí, dokonce nasazují vlastní život pro dobro těch, kterým velí. Tento princip používá lidstvo od dob lovců a sběračů a Simon Sinek ukazuje, že platí stále, možná víc než kdy jindy.

Pohled na peníze jako podřízené lidem, a ne naopak, je zásadní pro vytvoření kultury, v níž lidé přirozeně táhnou za jeden provaz v zájmu rozvoje své firmy.

Jsem ochoten jíst poslední – a co dál? Jak získám loajální a hluboce oddané kolegy, kteří se nezastaví před ničím, mají-li prosadit zájmy své organizace a vize svého lídra? Jak vybuduji stabilní a sebejistý tým, kde mají všichni pocit sounáležitosti a energii směřují k dosažení společného cíle?

Simon Sinek, autor bestselleru Začněte s proč, je přesvědčen, že našel řešení.

Pokud vaše činy inspirují ostatní, aby snili odvážnější sny, osvojovali si nové dovednosti, pracovali ochotněji a rozvíjeli se, pak jste lídrem.

V knize se dozvíte
  • co to je kruh bezpečí a jak ho vytvořit
  • jak vytvořit stabilní a sebejistý tým, kde se na sebe kolegové mohou spolehnout a směřují k dosažení společného cíle
  • jak získat loajální a hluboce oddané kolegy, kteří se nezastaví před ničím, mají-li prosadit zájmy vaší organizace a vaši vizi
  • co se vlastně děje v našem těle, když jsme v kontaktu s druhými a jak této znalosti využít
  • jak zabránit tomu, aby vaše děti trpěly (protože trpí, jste-li v práci nešťastní)
  • jak bojovat se závislostí na hormonech štěstí nebo úzkosti (dopaminu, kortizolu a dalších)
  • kdy je užitečné porušovat pravidla
  • proč je lepší věnovat raději čas než peníze a že spolupráce a sdílení jsou výhodnější než rivalita a tajnůstkářství
  • jak dosáhnout dlouhodobé stability a výkonnosti týmu i celé firmy
Parametry
Název původní knihy:Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
Překladatel:Viktor Horák
Edice:Žádná velká věda
Počet stránek:288
Vazba:brožovaná
Barevnost:černobílá
ISBN:978-80-87270-89-9
Velikost:143 × 215 mm
Katalogová cena:349 
E-shopová cena:297 
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
E-kniha:249 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Formáty audioknihy:mp3
Obsah
Předmluva
PRVNÍ ČÁST: Vítejte v programu Whole30 1
Naše standardy dobrého jídla 4
Potraviny, které neprospívají vašemu zdraví 9
Pravidla programu Whole30 13
Začínáme s Whole30 17
Časová osa Whole30 32
Whole30: opětovné zavádění 42
DRUHÁ ČÁST: Všechno, co potřebujete vědět 53
Vy se ptáte, my odpovídáme 54
Nejčastější otázky k Whole30 – obecné 56
Můžu si dát? (Jídlo) 60
Můžu si dát? (Pití) 70
Můžu si dát? (Doplňky a ostatní) 74
Váš jídelníček během Whole30 78
Nakupování potravin 84
Jídlo v restauracích 89
Na cestách 93
Odměny, fixace na jídlo a váha 95
Zdravotní problémy 100
Těhotenství a kojení 109
Děti 117
Vegetariáni a vegani 120
Řešení problémů během Whole30 124
Nejčastější otázky k fázi opětovného zavádění po Whole30 132
TŘETÍ ČÁST: Základy kuchyně podle Whole30 139
Základní vybavení kuchyně pro Whole30 140
Co si na Whole30 ještě pořídit 144
Základy vaření podle Whole30 146
ČTVRTÁ ČÁST: Recepty pro Whole30 187
Nákupní seznam pro všežravce 192
Zdravé jídlo jednoduše 194
Dobré jídlo na cestách 195
Jídelníček na 7 dní 196
Vejce 200
Červené maso 212
Drůbež 224
Ryby a plody moře 236
Vepřové 248
Přílohy 260
Zálivky, dipy a omáčky 302
Jídla z jednoho hrnce 332
Jídla na hostinu 354
Nápoje 390
PÁTÁ ČÁST: Závěrem 395
Zdroje 400
Poděkování 407
Převody 409
Rejstřík 410
Rejstřík receptů 416
O autorech 421
O autorovi

Simon Sinek (1973, Anglie) se po studiích i životě na různých místech planety (Johannesburg, Hong Kong) nakonec usadil v New Yorku, kde pracoval v reklamní agentuře. Studium antropologie, zkušenosti z marketingu a vyčerpání z vlastní firmy ho přivedly k otázce, v čem spočívá základ úspěchu a motivace velkých lídrů i podniků. Začal pomáhat přátelům s nacházením jejich PROČ, a aniž by to původně plánoval, vydal v roce 2009 knihu Začněte s proč, která se záhy stala bestsellerem ve světě i u nás.
V současné době přednáší a školí, mimo jiné pro Microsoft, AOL, SAP nebo americký Kongres. Přispívá do mnoha médií, pravidelně do The Huffington Post, BrandWeek a IncBizNet. Jeho přednáška se stala druhým nejpopulárnějším TEDtalkem všech dob. Pracuje také pro neziskové organizace. Autorova nová kniha Lídři jedí poslední opakovaně získala titul bestselleru podle The New York Times i Wall Street Journal. Pokud zrovna nepřebývá někde v hotelu, žije v New Yorku, kde také přednáší na Kolumbijské univerzitě strategii komunikace.

Řekli o knize

„Simon Sinek v této své knize nenavrhuje žádnou novou teorii nebo klíčový princip vůdcovství. Jeho psaní má mnohem vyšší smysl. Autor by rád změnil svět k lepšímu – pro všechny. Jeho vize je jednoduchá: vychovat novou generaci mužů a žen, kteří chápou, že úspěch nebo neúspěch organizace závisí na kvalitě vedení a ne na manažerské obratnosti.” – George J. Flynn, Generálporučík Námořní pěchoty Spojených států (v. v.)

„Lídři jedí poslední je fascinující kniha, která obsahuje inspirativní případové studie, zajímavý výzkum i biologické a antropologické vysvětlení, proč nejúspěšnější organizace v dlouhodobém horizontu dokážou vytvořit silný kruh bezpečí.” – Matt Tenney, publicista, autor Serve to Be Great

„Pointou je, že jen málo nápadů v knize je vyloženě ‚nových’ – jde však o způsob, jakým je autor předkládá, a jak skvěle zapadají do dnešní doby. Simon Sinek dokázal vytvořit příběhy na základě reálných životních studií a situací takovým způsobem, že přesně zasáhnou vaši ‚hlavu i srdce’ …. Což se stalo i mně.” – Dean Bokhari, Meaningful Co.

„Sinek nám osvětluje cestu k vybudování firmy zajišťující stabilnější prostředí prospěšné všem zaměstnancům a zároveň dosahující vynikajících výsledků. O takový způsob podnikání bychom měli mít zájem. Proto vřele doporučuji knihu Lídří jedí poslední.” – Kristen Hadeed, Business magazine