Vzpoura proti globalizaci

Proč lidé revoltujíproti dnešnímu světu

Nadav Ejal

Kniha Vzpoura proti globalizaci

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

mp3

ihned ke stažení

Namlouvá

Aleš Slanina

Přehrát ukázku
-0:00

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

Globalizace vytrhla stamiliony lidí z chudoby, přispěla k rozšíření vzdělanosti a zdravotní péče, díky mezinárodním normám je počet konfliktů nejnižší v historii. To jsou skvělé zprávy. Proč se tedy proti ní lidé bouří? Protože také umožňuje vykořisťování, poškozuje komunity, ničí ekosystémy a pomohla i šíření pandemie. Víme o tom a mnozí máme strach. Jakoby to dobré už bylo a my hledíme do budoucnosti s nejistotou.

Poznejte díky brilantnímu popisu i analýze současného stavu, že revolta proti globalizaci však není jen hrozbou, ale i velkou příležitostí. Díky její energii a potřebě změn máme jedinečnou šanci vytvořit spravedlivější a udržitelnější svět. Je to na nás.

O knize

Lidé po celém světě cítí ohrožení svého způsobu života, kultury a identity, ztrácejí důvěru v instituce. Z toho těží populističtí politici, šarlatáni brojící proti vědě, anarchisté, fundamentalisté, tvůrci falešných zpráv na sociálních sítích, totalitní ideologové i vyznavači konspiračních teorií. Poválečný věk zodpovědnosti společně se svou stabilitou a příslibem prosperity skončil. Nadav Ejal, přední izraelský novinář, popisuje tuto vzpouru proti systému na příbězích konkrétních lidí. Hovoří s anarchisty, neonacisty, ochránci přírody, uprchlíky, zoufalými horníky bez práce či politikem z potápějících se ostrovů. Pátrá po kořenech i důsledcích, analyzuje, nesoudí. Dochází k závěru, že máme jedinečnou šanci využít energii revolty a nasměrovat ji ke globálním reformám. Svět potřebuje zásadní přehodnocení ekonomiky, hodnot i způsobu, jakým země řeší lokální krize – a to směrem ke sdílené zodpovědnosti.

Parametry
Původní název:Revolt: The Worldwide Uprising Against Globalization
Překladatel:Lenka Lichtenberg
Edice:H!story
Počet stránek:360
Vazba:Pevná s přebalem
Barevnost:Čerobílá
ISBN:978-80-7555-119-1
Velikost:152 × 226 mm
Vydáno:30. 11. 2020
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
Cena tištěné knihy:449 
Cena e-knihy:289 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Cena audioknihy:389 
Formáty audioknihy:mp3
Mimo jiné si uvědomíte, že:
  • Rozšíření přístupu ke vzdělání i do chudších vrstev způsobila pragmatická poptávka bohatých vrstev po schopné pracovní síle.
  • Pokud je cena dovezených výrobků nižší, protože v místě výroby neplatí tak přísné zákony omezující znečištění, pak zákazníci šetří na úkor tamějších lidských životů.
  • Hlavním důvodem současného bezprecedentního vymírá­ní živočišných druhů je ztráta jejich životního prostoru.
  • Dopadům klimatické krize čelí už desetiletí chudé národy, které k ní přispěly nejméně.
  • K největším stoupencům populistů a krajní levice či pravice nepatří chudí lidé, jež zasáhla krize nejcitelněji, nýbrž střední třída, která je těsně před pádem.
  • Neexistuje žádný ověřený model pro zachování moderní spo­lečnosti za podmínek klesajícího počtu obyvatel.
  • Islámský fundamentalismus se navenek tváří jako ochránce tradice, ale je moderním fenoménem využívajícím nejnovější technologie.
Obsah
Řekli o knize

„Skvěle napsaná a podnětná zpráva o probíhající krizi globalizace. Lhostejným nechá jen málokoho.“ —Yuval Noah Harari, autor bestselleru Sapiens

„Kniha Vzpoura proti globalizaci svým přesvědčivým a pronikavým pojednáním o krizi globalizace a liberálního řádu pronásleduje svět a v konečném důsledku i čtenáře. Je prostoupená Ejalovou hlubokou rozvážností, mimořádným vypravěčským talentem a absolutní integritou. Povinná četba pro každého přemýšlivého čtenáře.“ — Ehud Barak, bývalý izraelský premiér

„Ve světě, který se politicky, kulturně, nábožensky i ekonomicky mění rychleji, než jsme si kdy dokázali představit, nabízí Nadav Ejal strhující a přesvědčivý výklad o sílící mezinárodní vzpouře proti globalizaci a elitám v jejím čele. Podle autora není v sázce nic menšího než samotný pokrok. Vzpoura proti globalizaci je kniha, na kterou jsme dlouho čekali. Otevírá nesmírně důležitou debatu o budoucnosti naší svobody.“ — Daniel Gordis, zasloužilý člen nadace Koret univerzity Shalem College v Jeruzalémě, autor knihy Israel: A Concise History of a Nation Reborn

O autorovi

Nadav Ejal

Nadav Ejal (* 1979) je přední izraelský novinář a nositel Sokolovovy ceny, izraelské obdoby Pulitzerovy ceny. Působí jako hlavní mezinárodní korespondent televizní stanice Reshet News a komentátor pro Jediot Acharonot, nejpopulárnější izraelské noviny. Vystudoval Právnickou fakultu Hebrejské univerzity v Jeruzalémě a získal magisterský titul v oboru globální politiky na London School of Economics. Pro české vydání této knihy napsal předmluvu zohledňující současné dění.