Kraď jako umělec header photo

Kraď jako umělec kniha

Téměř deset let jsem se snažil přijít na to, jak tvořit umění. Tohle všechno jsem se při tom naučil. Když jsem se pak o svá doporučení začal dělit s ostatními, stala se legrační věc: zjistil jsem, že nejsou jen pro umělce. Hodí se každému.

Radami z následujících stránek by se měl řídit každý, kdo se snaží do svého života a své práce vpravit aspoň špetku kreativity. (A to by snad mělo platit o nás všech.) Jinými slovy: tahle kniha je pro tebe.
Ať jsi, kdo jsi, ať děláš, co děláš.

Austin Kleon

O knize

Bohatě ilustrovaná, chytrá a vtipná knížka o tvoření, novátorství a plagiátorství v digitální době. Lze dnes vůbec být 100% původní? A má smysl o to usilovat?

Austin Kleon dospívá k závěru, že absolutní původnost je nedosažitelný cíl. Tvorba je a bude VŽDY krádež. Umělec je totiž sběratelem. Sběratelem zážitků, vlivů, vjemů... který však bere jen to, co opravdu miluje. Díky své sbírce tak pozná sebe a svůj styl. Každá tvorba je tedy produktem zkušenosti a zkušenost je souhrn všeho, co prošlo geny a smysly a stálo za uložení v paměti či v zásuvce pracovního stolu.

Podle Kleona jde o to, jak krást (=tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků radost. Zkrátka, nemusíte být génius, stačí být sám sebou.

S knihou dostáváte ilustrovaný manifest tvořivosti, kongeniální desatero, které pustí umělce ve vás konečně ven. Knížka je pro každého začínajícího spisovatele, muzikanta, výtvarníka, copywritera, bloggera, fotografa, prostě pro všechny tvůrce, aktivní či zatím stále neprojevené.

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

mp3

ihned ke stažení

Namlouvá

Petr Tlustý

Přehrát ukázku
-0:00

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

Požehnání velikánů

Umění je krádež
– Pablo Picasso

Nezralí básníci napodobují, zkušení kradou. Ti špatní znetvoří, co si vezmou, zatímco dobří z toho udělají něco lepšího, nebo alespoň jiného. Skutečný básník zvládne svou kořist naroubovat do jedinečné koruny pocitů, zcela odlišné od té, ze které si svůj roub uštípl. – T.S. Eliot

Nestuduji jiná umělecká díla než ta, ze kterých můžu krást.
– David Bowie

Kraďte ze všeho, co srší inspirací nebo probouzí vaši představivost. Hltejte staré filmy, nové filmy, hudbu, knížky, obrazy, fotky, básně, sny, náhodné rozhovory, architekturu, mosty, cedule, stromy, mraky, řeky a jezera, světlo a stíny. Vyberte si ke svým loupežím pouze to, co vám promlouvá přímo do duše. Držte se mé rady a vaše díla i vaše krádeže budou autentické.
– Jim Jarmush

Je lepší vzít si něco, co vám nepatří, než aby to tam dál jen tak leželo.
– Mark Twain

Jen si od nás berte. Chceme to. Chceme, abyste nás vykrádali, protože vlastně nebudete doopravdy krást. Vezmete si zkrátka, co vám dáváme, řeknete to svým hlasem – a tím svůj hlas najdete. No a to bude váš začátek. Jednoho dne si nakonec někdo bude brát zase od vás.
– Francis Ford Coppola

Začínáš falší, staneš se ryzím.
–Glenn O’Brien

Parametry
Původní název:Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative
Překladatel:Michal Kašpárek
Edice:Briquet
Počet stránek:160
Počet ilustrací:desítky
Vazba:brožovaná s chlopněmi
Barevnost:černobílá
ISBN:978-80-87270-36-3
Velikost:152 × 152 mm
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
Cena tištěné knihy:349 
Cena e-knihy:229 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Cena audioknihy:229 
Formáty audioknihy:mp3
Obsah

Kraď jako umělec kniha

Kraď jako umělec kniha

O autorovi

Kraď jako umělec kniha

Austin Kleon je spisovatel, který kreslí. Kromě knihy Kraď jako umělec je autorem sbírky básní Newspaper Blackout, poezie vzniklé začerněním novinových stránek. Přednáší o kreativitě, vizuálním myšlení a je uměleckým spolupracovníkem organizací jako jsou SXSW, TEDx a The Economist. Žije se svou ženou Meghan a psem jménem Milo v Austinu, Texas.

Recenze v médiích

“Svěží a vtipné a současně děsivé. Děsivé, protože vás odhalí.”
—Seth Godin

“Manifest a současně i návod. Kraď jako umělec otevírá čtenářům svět myšlenky, že každá tvořivá činnost je opakováním, žádný nápad není originální a všichni tvůrci a jejich díla jsou výsledkem inspirace a sběru …”
— Forbes

“Nádhera.”
— Chris Anderson, kurátor konference TED

“Tato kniha praská ve švech pod tíhou jiskrných bonmotů a užitečných tipů extahovaných z Kleonovy zkušenosti z cesty ke kreativitě.”
—Fast Company

“Precizně formulované rady aplikovatelné pro téměř každý druh činnosti.”
—Lifehacker.com

“Brilantní, upřímné a pravdivé.”
— Rosanne Cash

“Ponořit se do četby knihy Kraď jako umělec je nejlepší investice do vašeho duševního rozvoje, jakou byste si mohli přát.”
—The Atlantic

“Přeskočíte zhruba 10 let pokusů a začátečnických chyb.”
— Christopher Moore

“Krátké, stručné a velmi osobní, praktické tipy k probuzení kreativity v ceně.”
— Business Insider

“Úchvatné.”
— Stephen Elliott