Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 30-40 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 3. pracovního dne

Kniha zdarma

Jsme si vědomi toho, že ne všichni z nás si mohou dovolit koupit knihu, protože nemají peněz nazbyt. Naši čtenáři však vědí, že dobrá kniha se může stát současně tou nejlepší životní investicí. Investicí do vlastní budoucnosti. Bohatství, kultura a štěstí jednotlivců i celých národů totiž roste ruku v ruce se vzděláváním.

Nestahujte knihy, stahujete sebe

Tu a tam se některá z knih objeví jako nelegální elektronická kopie někde na internetu. Pro ty, kteří na tom ekonomicky nejsou nejlépe, se tak zdánlivě otevírá snadná cesta k jejímu nabytí. Je to tak lákavá nabídka, že se nedá odmítnout?

Bohužel, tahle cesta není výhodná pro nikoho. Ani pro toho, kdo má hluboko do kapsy. Ani pro ty, díky nimž knihy vůbec existují. Stažená (a o to víc nasdílená) kniha je současně fackou autorovi, překladateli, nakladateli a týmu lidí, kteří knihu dlouhé dny a noci připravovali a kteří riskovali své jméno i peníze s úmyslem obohatit čtenáře o podnětný titul.

Je to paradox: čtenář se chce vzdělávat a růst, a tak nelegálním stažením knihy připraví svého oblíbeného autora o spravedlivou odměnu. Výsledkem je, že právě tihle autorovi fanoušci nakonec svého autora tlačí do situace, kdy musí zvažovat, zda se namísto psaní nebude raději živit něčím jiným.

A co prosperita stahovačů? S tou to jde taky z kopce. Pirátstvím v sobě potlačují víru v jeden ze základních pilířů úspěchu: víru v to, že i jejich úsilí bude jednou po zásluze odměněno. Bude se jim ve znalostní společnosti opravdu dařit, nevěří-li v hodnotu duševní práce? Svým příkladem navíc nabádají i ostatní, aby jim za duševní práci platit nechtěli.

Prosba: pokud narazíte na zdroj nelegálního šíření naší knihy, napište nám přes tento formulář. Děkujeme.

Nemáte na knihu? Podělte se o příběh a my vám ji dáme

Tím se vracíme na začátek: jsou mezi námi lidé, kteří si knihu opravdu nemohou dovolit, ale přitom po ní touží. Věří, že by jim zlepšila život, že by jim pomohla. Nechtějí ji ale stahovat a rádi by autora odměnili, jenže nemají z čeho. Pro takové tu máme řešení.

Jste-li vy v situaci, která vám neumožňuje pořídit si nebo legálně půjčit nějakou naši knihu, napište nám a my vám tu knihu dáme a autorskou odměnu odvedeme za vás. Zajímá nás ale váš příběh; podmínkou k tomu, abychom mohli vyhovět vaší žádosti, jsou tedy odpovědi na následující otázky a také fakt, že váš příběh uznáme za věrohodný a žádost za odůvodněnou:

  • vaše jméno a příjmení, e-mail
  • jakou knihu z naší nabídky byste si rádi přečetli,
  • proč si myslíte, že vám právě tato kniha v životě pomůže,
  • krátce vysvětlete, proč si nemůžete knihu dovolit,
  • oceníme, pokud nám časem napíšete, zda a jak vám kniha v životě pomohla.

Příběh bez vašeho svolení nezveřejníme.

Odpovíme však všem. Přihlaste se nyní pomocí formuláře, který následuje dole.

Jsme rádi, že čtete.

Vaši Melvilové

[PS: nabídka je určena pro jednotlivce, ne pro instituce a firmy. Nakladatel si vyhrazuje právo od této nabídky kdykoli odstoupit a nebo kterékoli žádosti nevyhovět.]

Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.