Radost z ticha

Proč zavřít dveře před hlukem světa

Erling Kagge

Běžná cena
Sleva
Naše cena

skladem

Formát
Naše cena

ihned ke stažení

Ukrývají se tajemství světa v tichu?

Kdo jiný by mohl znát odpověď, než ten, kdo kráčel padesát dní o samotě Antarktidou k Jižnímu pólu a naučil se ticho s úžasem nacházet kolem sebe i ve svém nitru?

Erling Kagge, dobrodružný filozof a filozofující dobrodruh, představuje v této meditativní knize ticho jako hybatele silných prožitků, zdroj životních hodnot, kreativity a štěstí. A hlavně nás učí, že najít své ticho lze i uprostřed vřavy hlučícího města.

Ticho je nový luxus, hýčkejte se jím.

O knize

V tichu nachází způsob, jak si nenechat život proplynout mezi prsty.

Útlá, ale okouzlující a život nenápadně měnící kniha se stala světovým fenoménem. Nejde v ní o to, kolik autor podnikl polárních, námořních a vysokohorských výprav a že získal celosvětové prvenství v dobytí všech „tří pólů“ – Severního, Jižního a Mount Everestu. Erling Kagge v ní přináší vnitřní poznání, které si ze svých dobrodružství přinesl zpět.

Málokterý polárník kombinuje dobrodružnou povahu se zájmem o filozofii, právnickou praxí, sběratelstvím umění a řízením úspěšného nakladatelství. Toto prolínání životních rolí vnáší do Kaggeho úvah nezvyklé pohledy, jež čtenáře vedou k pochopení, že ticho není pouhou absencí zvuku, nýbrž kýženým stavem, kdy si můžeme konečně dovolit slyšet sami sebe.

Kagge se o tichu díky své světové popularitě mohl bavit i s dalšími známými osobnostmi včetně Elona Muska. Odhaluje, že ticho není pouhou absencí hluku, ale zásadním prvkem hudebních děl, zdrojem inspirace a součástí příběhů hrdinů.

Díky knize objevíte

33 odpovědí na na tři zdánlivě jednoduché otázky:

  • Co je ticho?
  • Kde je?
  • Proč je důležitější než kdykoliv předtím?

Parametry
Název původní knihy:Stillhet i støyens tid. Gleden ved å stenge verden ute
Překladatel:Viola Somogyi
Edice:Briquet
Počet stránek:216
Počet ilustrací:15
Vazba:Brožovaná
Barevnost:Dvoubarevná
ISBN:978-80-7555-042-2
Katalogová cena:329 
E-shopová cena:280 
Dostupné formáty:tištěná, e-kniha
E-kniha:230 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Obsah
Část první 5
Část druhá 13
Poděkování 209
Prameny 210
Řekli o knize

Radost z ticha se pohybuje na pomezí mezi vyznáním, meditací, příručkou; nikoliv náhodou ji vydalo brněnské nakladatelství zaměřené na publikace o osobnostním růstu. – Josef Chuchma, ArtZone ČT

Tiše a moudře, tak nás Radost z ticha přiměje odhodit rámus moderního života a naučit se naslouchat. – Robert Macfarlane

Bestseller o tom, proč je nalezení vnitřního ticha klíčem ke štěstí. S jistotou ve vás probudí touhu po odpojení se od světa. – Evening Standard

Fascinující. – The Times

Jako objevitel je Erling Kagge světovou třídou a jako spisovatel opět spadá do stejné kategorie. Tato dechberoucí a inspirativní malá kniha nás učí, jak najít vzácné okamžiky ticha nejen při cestě Antarktidou či dobývání Everestu, ale také uprostřed města v dopravní špičce. – Sir Ranulph Fiennes

O autorovi

Erling Kagge (*1963) je norský nakladatel (Kagge Forlag), jeden z největších dobrodruhů současnosti, právník, uznávaný sběratel umění, model hodinek Rolex, autor osmi knih o objevování, filozofii a sběratelství, otec tří dcer.

Je prvním člověkem, který sám, bez jakékoliv podpory a radiového spojení přešel Antarktidu k Jižnímu pólu. Díky tomuto úspěchu se dostal na titulní stranu mezinárodní edice magazínu Time.

Žije v Oslu, často přednáší pro zeměpisné společnosti a obchodní organizace.