Radost z ticha

Proč zavřít dveře před hlukem světa

Erling Kagge

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Vydání audioknihy není plánováno.

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

Ukrývají se tajemství světa v tichu?

Kdo jiný by mohl znát odpověď, než ten, kdo kráčel padesát dní o samotě Antarktidou k Jižnímu pólu a naučil se ticho s úžasem nacházet kolem sebe i ve svém nitru?

Erling Kagge, dobrodružný filozof a filozofující dobrodruh, představuje v této meditativní knize ticho jako hybatele silných prožitků, zdroj životních hodnot, kreativity a štěstí. A hlavně nás učí, že najít své ticho lze i uprostřed vřavy hlučícího města.

Ticho je nový luxus, hýčkejte se jím.

O knize

V tichu nachází způsob, jak si nenechat život proplynout mezi prsty.

Útlá, ale okouzlující a život nenápadně měnící kniha se stala světovým fenoménem. Nejde v ní o to, kolik autor podnikl polárních, námořních a vysokohorských výprav a že získal celosvětové prvenství v dobytí všech „tří pólů“ – Severního, Jižního a Mount Everestu. Erling Kagge v ní přináší vnitřní poznání, které si ze svých dobrodružství přinesl zpět.

Málokterý polárník kombinuje dobrodružnou povahu se zájmem o filozofii, právnickou praxí, sběratelstvím umění a řízením úspěšného nakladatelství. Toto prolínání životních rolí vnáší do Kaggeho úvah nezvyklé pohledy, jež čtenáře vedou k pochopení, že ticho není pouhou absencí zvuku, nýbrž kýženým stavem, kdy si můžeme konečně dovolit slyšet sami sebe.

Kagge se o tichu díky své světové popularitě mohl bavit i s dalšími známými osobnostmi včetně Elona Muska. Odhaluje, že ticho není pouhou absencí hluku, ale zásadním prvkem hudebních děl, zdrojem inspirace a součástí příběhů hrdinů.

Díky knize objevíte

33 odpovědí na na tři zdánlivě jednoduché otázky:

  • Co je ticho?
  • Kde je?
  • Proč je důležitější než kdykoliv předtím?

Parametry
Původní název:Stillhet i støyens tid. Gleden ved å stenge verden ute
Překladatel:Viola Somogyi
Edice:Briquet
Počet stránek:216
Počet ilustrací:15
Vazba:Brožovaná
Barevnost:Dvoubarevná
ISBN:978-80-7555-042-2
Vydáno:24. 01. 2018
Dostupné formáty:tištěná, e-kniha
Cena tištěné knihy:329 
Cena e-knihy:230 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Obsah
Část první 5
Část druhá 13
Poděkování 209
Prameny 210
Řekli o knize

Radost z ticha se pohybuje na pomezí mezi vyznáním, meditací, příručkou; nikoliv náhodou ji vydalo brněnské nakladatelství zaměřené na publikace o osobnostním růstu. – Josef Chuchma, ArtZone ČT

Tiše a moudře, tak nás Radost z ticha přiměje odhodit rámus moderního života a naučit se naslouchat. – Robert Macfarlane

Bestseller o tom, proč je nalezení vnitřního ticha klíčem ke štěstí. S jistotou ve vás probudí touhu po odpojení se od světa. – Evening Standard

Fascinující. – The Times

Jako objevitel je Erling Kagge světovou třídou a jako spisovatel opět spadá do stejné kategorie. Tato dechberoucí a inspirativní malá kniha nás učí, jak najít vzácné okamžiky ticha nejen při cestě Antarktidou či dobývání Everestu, ale také uprostřed města v dopravní špičce. – Sir Ranulph Fiennes

O autorovi

Erling Kagge (*1963) je norský nakladatel (Kagge Forlag), jeden z největších dobrodruhů současnosti, právník, uznávaný sběratel umění, model hodinek Rolex, autor osmi knih o objevování, filozofii a sběratelství, otec tří dcer.

Je prvním člověkem, který sám, bez jakékoliv podpory a radiového spojení přešel Antarktidu k Jižnímu pólu. Díky tomuto úspěchu se dostal na titulní stranu mezinárodní edice magazínu Time.

Žije v Oslu, často přednáší pro zeměpisné společnosti a obchodní organizace.