Stvořeni k pohybu

Buďte zdraví a fit, i když celé dny sedíte

Cena: 365 Kč

Expedice: 16. 4. 2024

PředobjednávkaPředobjednávka

Komplexní průvodce pro budování všestranně zdravého a výkonného těla i mysli.“ 

—Andrew Huberman, profesor neurobiologie a tvůrce The Huberman Lab Podcast

Kolik hodin denně trávíte sezením?

Je to jen hodina, dvě, nebo spíše sedm, osm a více?

Asi tušíte, že naše tělo nebylo stvořeno pro sedavý způsob života a čím více ho do něj nutíme, tím více strádáme my sami. Co však s tím, když úplně vyhnout se mu nemůžeme?

S odpovědí přichází průkopníci v oblasti zdraví a pohybu Kelly a Juliet Starrettovi. Ti se po desetiletích práce s profesionálními sportovci, olympioniky či specialisty z Navy Seals zaměřili i na fyzickou pohodu nás ostatních. Rozhodli se zjistit, jak můžeme čelit dnešnímu technologiemi svázanému světu, který nás nutí trávit většinu dne v pozicích, které nejsou našemu tělu, narozdíl od pohybu a volnosti, přirozené.   

Kelly a Juliet Starrett

Doktor fyzioterapie Kelly Starrett je konzultantem sportovců a trenérů z NFL, NBA, NHL i olympijského týmu USA. Spolupracuje také s elitními jednotkami armády. Mimo jiné je spoluautorem již několika bestsellerů a milovníkem crossfitu. Jeho manželka Juliet je bývalá profesionální raftařka a dnes podnikatelka v oblasti zdraví a fitness. Je také zakladatelkou neziskové organizace StandUpKids, která má za cíl bojovat proti zdravotním dopadům sedavého životního stylu. V jejím životopise mimo jiné najdete, že přežila rakovinu i kousnutí zimbabwským hrochem. Manželé Starrettovi žijí se svými dvěma dcerami v San Franciscu.

Chcete vědět, až kniha vyjde?

Odpovědí pro nás, běžně pracující smrtelníky, je jejich vzorec pro udržení základní mobility. Ten se skládá z 10 testů a 10 fyzických cvičení, díky kterým objevíte 10 způsobů, jak zlepšit fungování svého těla.

Těšit se mimo jiné můžete na:

  • Jednoduché cviky pro zbavení se ztuhlosti a bolestí 
  • Techniky snadné mobilizace pro zvýšení rozsahu pohybu a prevenci zranění
  • Intuitivní způsoby, jak začlenit pohyb do každodenního života a uniknout sedavým návykům
  • Základní pokyny pro zlepšení výživy a spánku
  • Osvědčené dechové postupy ke zvládání stresu a bolesti
  • Metody, jak svůj pokrok (i nedostatky) měřit a vyhodnocovat
  • Tipy a nové pohledy na to, jak stárnout zdravěji 

Kniha Stvořeni k pohybu má co říct úplným začátečníkům, profi sportovcům i všem mezi nimi. Seznámí vás se souborem jednoduchých principů a postupů, které jsou dostatečně nenáročné na to, abyste je zvládli zapracovat do jakkoli nabitého rozvrhu.

Správné pohybové vzorce a návyky poté dokážou zvýšit celkovou kvalitu vašeho života bez ohledu na to, jak většinu dne trávíte. 

Zajímavé odkazy

Kniha na Amazonu

Kniha na Goodreads

Podcast manželů Starretových – The Ready State