Nový podcast – Melvil Papers 🎧

Melvil Papers - podcast Jan Melvil Publishing

Úniky těch nejzajímavějších informací z knih, rozhovory s autory a zákulisí nakladatelského světa v podcastu Jan Melvil Publishing s Vítem Šeborem a Zuzanou Kačerovou.

Možná to bude znít neskromně, ale málokomu projde pod rukama tolik zajímavých myšlenek (navíc od světově uznávaných odborníků!), jako právě naší redakci. Byla by tedy škoda, si je nechat pro sebe.

Po papírových knihách, audioknihách a online kurzech jsme se proto rozhodli vkročit i do nových vod podcastového světa. V něm chceme stravitelně předávat klíčové myšlenky (nejen) z našich melvilích knížek.

Na co se můžete těšit?

Osobní rozvoj, profesní růst, zdraví, výchova a poučení z historie. Zkrátka mnohé důležité (a zajímavé!) myšlenky, které mění život k lepšímu, podávané fakticky a věcně, ale přitom s lehkostí a srozumitelně.

Tento úkol si vzal na starosti jeden našich zakladatelů – Vít Šebor, spolu se Zuzkou Kačerovou, naší dlouholetou redaktorkou s neotřelým smyslem pro humor.

V úvodní epizodě se pak věnovali tomu, co trápí mnohé z nás – chronický stres.

Vítek se Zuzkou se ve svém povídání zaměřili na nejúčinnější taktiky, díky kterým vás každodenní problémy tolik nerozhodí. A když se to přece jen stane, budete vědět, jak hladinu svých stresových hormonů zase snížit a dostat se do stavu, který nás fyzicky ani duševně nevyčerpává.

Stačí si totiž osvojit pár jednoduchých, časově nenáročných technik (mentálních, dechových, pohybových apod.), a hned budete ve větší pohodě. Vycházejí přitom především z knihy Zhluboka se nadechni od přední americké vědkyně Elissy Epel, specializující se na zvládání stresu. Málokdo na světě o něm ví tolik, jako ona. :)

Někdy pozveme na rozhovor autora, jindy si budeme o tématu vykládat my dva. Některé díly asi z žádné naší knihy vycházet nebudou, jen nám prostě daná osobnost či téma přišly dost „melvilí“.