Doprava zdarma nad 750 Kč

Sleva 15-27 % na balíčky

Papírové knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Peter Thiel & Blake Masters

Peter Thiel (na snímku vpravo) je podnikatel a investor. V roce 1998 založil firmu PayPal, čímž zahájil novou éru rychlého a bezpečného systému online plateb; vedl ji coby generální ředitel a o čtyři roky později s ní vstoupil na burzu. V roce 2004 jako první člověk „zvnějšku“ investoval do Facebooku, kde dnes působí coby jeden z jejích ředitelů, a ve stejném roce navíc stál u zrodu softwarové firmy Palantir Technologies, dodávající počítačové programy analytikům zabývajícím se například národní bezpečností nebo globálním finančním trhem. Thiel také poskytl peníze na rozjezd sociální sítě LinkedIn a vyhledávače Yelp, jakož i desítek začínajících firem, které dosáhly úspěchu v oblasti technologií, v řadě případů vedených jeho bývalými spolupracovníky, takže se jim začalo říkat „mafie z PayPalu“. Je též partnerem ve společnosti Founders Fund, která sídlí v Silicon Valley, zaměřuje se na poskytování rizikového kapitálu a financovala mimo jiné firmy SpaceX nebo Airbnb. Stál i u zrodu společnosti poskytující stipendia Thiel Fellowship (ta v USA vyvolala celonárodní diskusi, protože vyzvala mladé lidi, aby za hlavní považovali samostudium, nikoli to, co se naučí ve škole) a je v čele nadace Thiel Foundation, podporující technologický pokrok a úvahy o širší budoucnosti lidstva.

Blake Masters vypracoval v roce 2012, ještě coby posluchač právnické fakulty Stanfordovy univerzity, podrobné poznámky k Thielově přednášce „Počítačová věda číslo 183: Startupy”, které se staly internetovou senzací. Později se stal spoluzakladatelem společnosti Judicata, zaměřující se na technická zařízení napomáhající výzkumu v oblasti práva.

Informujte mě o knihách autora
Napíšeme vám, když vydáme novou knihu autora nebo aktualizujeme/doplníme knihy, které už vyšly; také se ozveme, když některý z jeho titulů bude doplněn o audioknihu.

Filtrovat produkty

Filtrování

Vymazat filtry

Zobrazení jediného výsledku

Zobrazení jediného výsledku

Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

napište nám email na nelibisemi@melvil.cz

— anebo —

klikněte na zelenou bublinu s otazníkem v pravém dolním rohu této stránky a napište svou stížnost, dotaz či požadavek.

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků

Informujte mě o knihách autora
Napíšeme vám, když vydáme novou knihu autora nebo aktualizujeme/doplníme knihy, které už vyšly; také se ozveme, když některý z jeho titulů bude doplněn o audioknihu.