Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 30-40 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 3. pracovního dne

Peter Thiel & Blake Masters

Peter Thiel (na snímku vpravo) je podnikatel a investor. V roce 1998 založil firmu PayPal, čímž zahájil novou éru rychlého a bezpečného systému online plateb; vedl ji coby generální ředitel a o čtyři roky později s ní vstoupil na burzu. V roce 2004 jako první člověk „zvnějšku“ investoval do Facebooku, kde dnes působí coby jeden z jejích ředitelů, a ve stejném roce navíc stál u zrodu softwarové firmy Palantir Technologies, dodávající počítačové programy analytikům zabývajícím se například národní bezpečností nebo globálním finančním trhem. Thiel také poskytl peníze na rozjezd sociální sítě LinkedIn a vyhledávače Yelp, jakož i desítek začínajících firem, které dosáhly úspěchu v oblasti technologií, v řadě případů vedených jeho bývalými spolupracovníky, takže se jim začalo říkat „mafie z PayPalu“. Je též partnerem ve společnosti Founders Fund, která sídlí v Silicon Valley, zaměřuje se na poskytování rizikového kapitálu a financovala mimo jiné firmy SpaceX nebo Airbnb. Stál i u zrodu společnosti poskytující stipendia Thiel Fellowship (ta v USA vyvolala celonárodní diskusi, protože vyzvala mladé lidi, aby za hlavní považovali samostudium, nikoli to, co se naučí ve škole) a je v čele nadace Thiel Foundation, podporující technologický pokrok a úvahy o širší budoucnosti lidstva.

Blake Masters vypracoval v roce 2012, ještě coby posluchač právnické fakulty Stanfordovy univerzity, podrobné poznámky k Thielově přednášce „Počítačová věda číslo 183: Startupy”, které se staly internetovou senzací. Později se stal spoluzakladatelem společnosti Judicata, zaměřující se na technická zařízení napomáhající výzkumu v oblasti práva.

Chcete vědět, až kniha vyjde?

Filtrovat produkty

Filtrování

Vymazat filtry

Zobrazen jediný výsledek

Zobrazen jediný výsledek

Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

Chcete vědět, až kniha vyjde?