Bulbem záchranáře

Jak zachránit život a stát se superhrdinou

Vít Samek

Kniha Bulbem záchrnáře

Běžně

skladem

Rozměry
Cena

ihned ke stažení

Rozměry

mp3

Namlouvá

Aleš Slanina, Ondřej Novák a Jana Štvrtecká

Cena

ihned ke stažení

Přehrát ukázku
-0:00

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

To máte: krvácení, úraz hlavy, pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda, zlomenina dlouhé kosti, otrava, popálenina... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhle u toho a až to přijde, jakým člověkem chcete být? Samozřejmě tím, který zachrání život! Třeba i vašeho blízkého. Kromě toho, že není nic většího, na co být hrdý, tak s touto knihou bude chtít zachraňovat život každý! Takže to zvládnete i vy.

O knize

Po jednom návratu z noční se Vít Samek, záchranář pražské ZZS rozhodl, že svoje zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy, která přichází, když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat.

Ne, když dojde k úrazu, nehodě, či náhlému onemocnění, není na tom nic vtipného. Naopak, situace bývá matoucí, děsivá a není snadné nepropadnout panice. A právě proto vznikla tato kniha. Jejím cílem není jen to, že se při čtení pobavíte, ale že se naučíte s chladnou hlavou rychle analyzovat stav pacienta a promyšleně zasáhnout. Využít minuty, v kterých jde o vše.

A aby to nebyl jen jeden výjezd za druhým, setkáte se v knize i s význačnými osobnostmi lékařského a záchranářského světa, dozvíte se, jak probíhají živé kurzy první pomoci a nebo to, jak vypadá spolupráce záchranářů a hasičů.

Knihu provází ilustrace Venduly Chalánkové.

Záchranář

Parametry
Edice:Briquet
Počet stránek:248
Počet ilustrací:68
Vazba:Měkká s chlopněmi
Barevnost:Barevná
ISBN:978-80-7555-103-0
Velikost:152 × 152 mm
Vydáno:30. 06. 2020
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
E-kniha:249 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Formáty audioknihy:mp3
V knize se mimo jiné dozvíte
  • Jak zvládnout první pomoc u všech nejčastějších úrazů, nehod a onemocnění.
  • Proč při resuscitaci zahájit masáží srdce a do cizího člověka nikdy nedýchat.
  • Jaká jsou specifika ošetření dětí.
  • Jaké případy obvykle řeší letečtí záchranáři a proč mají vojenské brýle.
  • Co dělat při úrazu v zahraničí.
  • Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka!

Orgán

Obsah
Řekli o knize

„Kniha Bulbem záchranáře patří do kategorie knih, které začnete číst …a přestanete až po přečtení poslední věty včetně doslovu a poděkování autora. Budete se k ní rádi vracet a nebudete ji chtít nikomu půjčit. Vít Samek ve své knize prezentuje první pomoc v nejrůznějších situacích velmi přehlednou, čtivou a zábavnou formou. Je vidět, že ji psal člověk nejen s obrovským množstvím zkušeností, ale i velikou dávkou empatie.“ MUDr. Jakub Bala, primář Urgentního příjmu v nemocnici Na Bulovce

„Kniha o první pomoci, která Vás velice vtipnou formou připraví na drsnou realitu. Autorem jste hozeni do divoké vody záchranářského povolání, plného poutavého vyprávění, ale hlavně důležitých faktů a přehledných shrnutí velkého množství problémů a situací, ve kterých se můžete jako laik ocitnout. “ Svatopluk Žáček, vedoucí týmu sester Urgentního příjmu v nemocnici Na Bulovce

O autorovi

Vít Samek

Vít Samek (1982) působil 13 let jako záchranář u Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Společně se svou sestrou píše blog Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentkya pro mall.tv natočil unikátní seriál vyvracející obavy z preventivních prohlídek s názvem Na vlastní otvor.