Válka umění

Odblokujte svou kreativitu a vyhrajte tvůrčí bitvy

Steven Pressfield

Válka umění

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

není skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

mp3

ihned ke stažení

Namlouvá

Petr Hanák

Přehrát ukázku
-0:00

Měli jste někdy v noci před spaním vizi člověka, kterým byste se mohli stát, práce, které byste mohli dosáhnout, a díla, které byste chtěli vytvořit?

Jste spisovatel, který nepíše, malíř, který nemaluje, nebo podnikatel, který nikdy nezaložil podnik? Potom znáte Odpor: temnou sílu, která brání kreativitě a úspěchu.

Steven Pressfield vyhlásil Odporu válku a ve své přísné, strohé a zároveň zábavné knize vás naučí, jak tohoto nepřítele porazit a rozbít tak bloky vaší tvořivosti.

Po přečtení Války umění pochopíte mnohé o sobě. Několik dní jí budete mít plnou hlavu a pak možná změníte svůj život.

O knize

Kdo jiný by měl psát o tvorbě, než ten, kdo sám navzdory překážkám dosáhl světového úspěchu? Steven Pressfield, bestsellerový romanopisec historické prózy, napsal kromě románů a filmových scénářů i několik příruček o psaní a tvorbě samotné. Válka umění je z nich zdaleka nejslavnější: ač vyšla už v roce 2002, dodnes vévodí žebříčkům nejúspěšnějších knih o kreativitě. Stala se klasikou svého žánru, jakýmsi kánonem psavců a tvůrců všeho druhu, protože zdaleka není jen o psaní.

Válka umění je především stručný, úderný a praktický návod k vytrvalosti v jakékoli tvůrčí sféře či třeba podnikání – s inspirativním přesahem do duchovní oblasti. Pressfield odhaluje vnitřního nepřítele, kterému čelí každý z nás (říká mu jednoduše Odpor), a nastiňuje bitevní plán k jeho poražení. V závěru také názorně ukazuje, jak dosáhnout nejvyšší úrovně tvůrčí disciplíny.

Ať už jste umělci, spisovatelé, nebo podnikatelé, tato prostá, osobní a hluboká kniha vás namotivuje k využití životního potenciálu a ukončení prokrastinace.

Parametry
Původní název:The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles
Překladatel:Filip Drlík
Edice:Briquet
Počet stránek:232
Počet ilustrací:29
Vazba:Brožovaná
Barevnost:Dvoubarevná
ISBN:978-80-7555-035-4
Velikost:152 × 17 mm
Vydáno:26. 10. 2017
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
Cena tištěné knihy:329 
Cena e-knihy:229 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Cena audioknihy:199 
Formáty audioknihy:mp3
Kniha je přesně pro vás, pokud
  • sníte o tom, že napíšete velkolepý román
  • litujete, že jste nedokončili své obrazy, básně nebo scénáře
  • chcete založit firmu nebo charitativní organizaci
  • přejete si začít už dnes s dietou nebo cvičením
  • doufáte, že někdy zaběhnete maraton
  • ... stručně: pokud sníte o úspěchu, ale stále se k němu nemůžete dostat.
Obsah knihy
První kniha: ODPOR Poznej nepřítele 23
Druhá kniha: ZÁPOLENÍ S ODPOREM Staň se profíkem 89
Třetí kniha: PŘEKONAT ODPOR Vyšší sféra 143
Řekli o knize

„Válka umění byla na mém seznamu knih k přečtení už xxx let... Konečně přečteno a je ještě lepší, než jsem čekal!“ Ivo Laryš, freelance Interaction designer

„Když jsem Válku umění zavřel, zalila mě vlna obrovského klidu. Teď vím, že tuhle válku vyhraju. A když to zvládnu já, svedete to i vy.“ Robert McKee, scénáristický guru

„Kniha Válka umění je koktejlem z čirého kofeinu, adrenalinu a LSD. Vystupte ze svého těla, shlédněte na to, jak nevědomky sabotujete svou vlastní práci, a vraťte se z tripu jako válečníci.“ Michal Kašpárek, Finmag.cz

„Žádná jiná kniha mě na válečné stezce proti vlastním slabostem neposunula ke 100% profesionalitě tak jako Válka umění. Odhaluje nejhlubší podstatu toho, oč by měl usilovat každý tvůrce, umělec či profesionál.“ Robert Vlach, autor bestselleru Na volné noze

O autorovi

Steven PressfieldSteven Pressfield (*1943) je romanopisec, scenárista i autor příruček o psaní a tvorbě samotné. Narodil se na Trinidadu, po službě u americké námořní pěchoty vystudoval psychologii na Dukeově univerzitě a poté pracoval v mnoha pomocných profesích. Je autorem knih Ohnivá brána, Souboj s Bohy, Afghánské tažení, Profesionální voják, The Warrior Ethos, Turning Pro a mnoha dalších. Žije v Los Angeles.