Válka umění

Odblokujte svou kreativitu a vyhrajte tvůrčí bitvy

Steven Pressfield

Válka umění

Běžná cena
Sleva
Naše cena

skladem

Formát
Naše cena

ihned ke stažení

Formát

mp3

Namlouvá

Neuveden

Naše cena

ihned ke stažení

Přehrát ukázku
-0:00

Měli jste někdy v noci před spaním vizi člověka, kterým byste se mohli stát, práce, které byste mohli dosáhnout, a díla, které byste chtěli vytvořit?

Jste spisovatel, který nepíše, malíř, který nemaluje, nebo podnikatel, který nikdy nezaložil podnik? Potom znáte Odpor: temnou sílu, která brání kreativitě a úspěchu.

Steven Pressfield vyhlásil Odporu válku a ve své přísné, strohé a zároveň zábavné knize vás naučí, jak tohoto nepřítele porazit a rozbít tak bloky vaší tvořivosti.

Po přečtení Války umění pochopíte mnohé o sobě. Několik dní jí budete mít plnou hlavu a pak možná změníte svůj život.

O knize

Kdo jiný by měl psát o tvorbě, než ten, kdo sám navzdory překážkám dosáhl světového úspěchu? Steven Pressfield, bestsellerový romanopisec historické prózy, napsal kromě románů a filmových scénářů i několik příruček o psaní a tvorbě samotné. Válka umění je z nich zdaleka nejslavnější: ač vyšla už v roce 2002, dodnes vévodí žebříčkům nejúspěšnějších knih o kreativitě. Stala se klasikou svého žánru, jakýmsi kánonem psavců a tvůrců všeho druhu, protože zdaleka není jen o psaní.

Válka umění je především stručný, úderný a praktický návod k vytrvalosti v jakékoli tvůrčí sféře či třeba podnikání – s inspirativním přesahem do duchovní oblasti. Pressfield odhaluje vnitřního nepřítele, kterému čelí každý z nás (říká mu jednoduše Odpor), a nastiňuje bitevní plán k jeho poražení. V závěru také názorně ukazuje, jak dosáhnout nejvyšší úrovně tvůrčí disciplíny.

Ať už jste umělci, spisovatelé, nebo podnikatelé, tato prostá, osobní a hluboká kniha vás namotivuje k využití životního potenciálu a ukončení prokrastinace.

Parametry
Název původní knihy:The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles
Překladatel:Filip Drlík
Edice:Briquet
Počet stránek:232
Počet ilustrací:29
Vazba:Brožovaná
Barevnost:Dvoubarevná
ISBN:978-80-7555-035-4
Velikost:152 × 17 mm
Katalogová cena:329 
E-shopová cena:280 
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
E-kniha:229 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Formáty audioknihy:mp3
Kniha je přesně pro vás, pokud
  • sníte o tom, že napíšete velkolepý román
  • litujete, že jste nedokončili své obrazy, básně nebo scénáře
  • chcete založit firmu nebo charitativní organizaci
  • přejete si začít už dnes s dietou nebo cvičením
  • doufáte, že někdy zaběhnete maraton
  • ... stručně: pokud sníte o úspěchu, ale stále se k němu nemůžete dostat.
Obsah knihy
První kniha: ODPOR Poznej nepřítele 23
Druhá kniha: ZÁPOLENÍ S ODPOREM Staň se profíkem 89
Třetí kniha: PŘEKONAT ODPOR Vyšší sféra 143
Řekli o knize

„Válka umění byla na mém seznamu knih k přečtení už xxx let... Konečně přečteno a je ještě lepší, než jsem čekal!“ Ivo Laryš, freelance Interaction designer

„Když jsem Válku umění zavřel, zalila mě vlna obrovského klidu. Teď vím, že tuhle válku vyhraju. A když to zvládnu já, svedete to i vy.“ Robert McKee, scénáristický guru

„Kniha Válka umění je koktejlem z čirého kofeinu, adrenalinu a LSD. Vystupte ze svého těla, shlédněte na to, jak nevědomky sabotujete svou vlastní práci, a vraťte se z tripu jako válečníci.“ Michal Kašpárek, Finmag.cz

„Žádná jiná kniha mě na válečné stezce proti vlastním slabostem neposunula ke 100% profesionalitě tak jako Válka umění. Odhaluje nejhlubší podstatu toho, oč by měl usilovat každý tvůrce, umělec či profesionál.“ Robert Vlach, autor bestselleru Na volné noze

O autorovi

Steven PressfieldSteven Pressfield (*1943) je romanopisec, scenárista i autor příruček o psaní a tvorbě samotné. Narodil se na Trinidadu, po službě u americké námořní pěchoty vystudoval psychologii na Dukeově univerzitě a poté pracoval v mnoha pomocných profesích. Je autorem knih Ohnivá brána, Souboj s Bohy, Afghánské tažení, Profesionální voják, The Warrior Ethos, Turning Pro a mnoha dalších. Žije v Los Angeles.