Doprava zdarma nad 750 Kč

Sleva 15-27 % na balíčky

Papírové knihy vždy skladem

Odesíláme do 3. pracovního dne

Turnaj v předpovídání: vyzkoušejte si předpovídání a vyhrajte knihu

U příležitosti vydání knihy Superprognózy – Umění a věda předpovídání budoucnosti jsme vytvořili jednoduchý systém pro turnaj v oblasti předpovědí. Stačí se jednou zaregistrovat v prvním formuláři a následně vybrat některou z otázek, na niž si troufnete odhadnout odpověď. Soutěžící, kteří řádně odpoví aspoň na pět otázek, se automaticky kvalifikují do zápasu o titul „Superprognostik 2016“.

Průběžné výsledky zde.

Superprognostikem roku se stane ten soutěžící, který dosáhne nejlepšího celkového skóre ve všech otázkách (musí odpovědět aspoň na 5 otázek). Superprognostik dostane 5 knih z naší produkce dle vlastního výběru.
POZOR: skóre se ze všech vašich odpovědí spočítá tak, že vezmeme v potaz nejen správnost odpovědi, ale i míru rozhodnosti; špatná odpověď s vysokou rozhodností poškodí skóre víc než špatná odpověď s nízkou rozhodností. Nejlepší předpověď = správná odpověď ✖ nejvyšší míra rozhodnosti (vysvětlení viz níže).

superprognozy

Pravidla

 1. Účastnit se může každý. Podmínkou je registrace s povinnými údaji přezdívka, email, jméno a příjmení + adresa trvalého bydliště dle OP a konečně heslo – kvůli pozdější identifikaci účastníka a přesnému spárování s předpovědí (a vyloučení podfuků :). Heslo se zadává při každé předpovědi pro ověření identity.
 2. Jedna osoba může odpovídat (sestavit předpověď) na libovolný počet otázek, a to dokonce víckrát na jednu otázku (počítá se pak chronologicky poslední předpověď).
 3. Otázka má vždy tři části:
  1. text otázky
  2. formát očekávané odpovědi – [ano/ne] nebo [datum] nebo [číslo] – toto je zvláště důležité sledovat
  3. ukončovací datum
 4. Otázku vyberete z roletky. Volte pouze otázky se značkou ▶, protože odpovědi na ukončené otázky označené ✔ nebudeme do soutěže zařazovat. Pro podrobnosti týkající se způsobu vyhodnocení správnosti odpovědi doporučujeme zalistovat dolů na tuto stránku a v tabulce s otázkami vyhledat pole „Doplňkové info“.
 5. Před odesláním odpovědi musíte zvolit z roletky svou přezdívku (zadanou při první registraci) a potvrdit svou identitu heslem (které jste zadali též při první registraci)
 6. Vaše odpověď (předpověď) se skládá ze dvou částí:
  1. ze samotné odpovědi (v jednom z formátů [ano/ne] nebo [datum] nebo [číslo]) vložte tam, kam podle formátu patří 
  2. z míry vaší rozhodnosti (=pravděpodobnost, podle níž se vaše prognóza naplní, nebo taky „jak moc předpovědi věříte“); PS: zvažte, že naplněné předpovědi, které jsou bližší 100 %, mají nejvyšší skóre, naopak nenaplněné předpovědi blízké jistotě (100 %) vás naopak v rámci turnaje poškozují
 7. Vaši předpověď vyhodnotíme vždy záhy po rozhodné události.
 8. Ptejte se či přispějte nápadem na otázku na prognozy@melvil.cz. Za první navrženou otázku, kterou použijeme v soutěži, vám věnujeme knihu dle vlastního výběru.

Nejdříve se registrujte (pokud jste tu poprvé)

Zadané heslo si dobře zapamatujte, budete jej zadávat u každé vaší budoucí prognózy a pokud se nebude shodovat s vaším heslem zadaným při registraci, prognóza bude vyřazena.


Nyní si vyberte otázku a zkuste vytvořit předpověď

Tento krok můžete postupně opakovat s různými prognózami, pokaždé musíte zadat své heslo znovu.

POZOR: Přestože na odpověď jsou níže k dispozici 3 volná pole, odpověď vložte pouze jednou, a to tam, kam podle formátu otázky patří (pokud je v otázce žádaný formát odpovědi [ano/ne], pak odpovězte pouze do řádku pro odpověď formátu [ano/ne] atd.). 


Zde vidíte náhled prognóz ostatních prognostiků

TIP: aby se níže zobrazila i vaše právě provedená prognóza, musíte dát refresh stránky Ctrl-R/Cmd-R. Pro zobrazení tabulky ve větším rozměru s možností třídění, filtrování apod. můžete použít také tento odkaz.


A konečně zjednodušený přehled aktivních i neaktivních otázek

Můžete také použít kalendář, kde jsou poslední rozhodná data pro vaše předpovědi (po uvedených datech už se nebudou odpovědi počítat).

Pro lepší výsledek v turnaji doporučujeme prostudovat knihu Superprognózy – Umění a věda předpovídání budoucnosti. :)


Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

napište nám email na nelibisemi@melvil.cz

— anebo —

klikněte na zelenou bublinu s otazníkem v pravém dolním rohu této stránky a napište svou stížnost, dotaz či požadavek.

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků