Bulbem záchranáře

Jak zachránit život a stát se superhrdinou

Vít Samek

Kniha Bulbem záchrnáře

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

mp3

ihned ke stažení

Namlouvá

Aleš Slanina, Ondřej Novák a Jana Štvrtecká

Přehrát ukázku
-0:00

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

To máte: krvácení, úraz hlavy, pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda, zlomenina dlouhé kosti, otrava, popálenina... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhle u toho a až to přijde, jakým člověkem chcete být? Samozřejmě tím, který zachrání život! Třeba i vašeho blízkého. Kromě toho, že není nic většího, na co být hrdý, tak s touto knihou bude chtít zachraňovat život každý! Takže to zvládnete i vy.

O knize

Po jednom návratu z noční se Vít Samek, záchranář pražské ZZS rozhodl, že svoje zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy, která přichází, když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat.

Ne, když dojde k úrazu, nehodě, či náhlému onemocnění, není na tom nic vtipného. Naopak, situace bývá matoucí, děsivá a není snadné nepropadnout panice. A právě proto vznikla tato kniha. Jejím cílem není jen to, že se při čtení pobavíte, ale že se naučíte s chladnou hlavou rychle analyzovat stav pacienta a promyšleně zasáhnout. Využít minuty, v kterých jde o vše.

A aby to nebyl jen jeden výjezd za druhým, setkáte se v knize i s význačnými osobnostmi lékařského a záchranářského světa, dozvíte se, jak probíhají živé kurzy první pomoci a nebo to, jak vypadá spolupráce záchranářů a hasičů.

Knihu provází ilustrace Venduly Chalánkové.

Záchranář

Parametry
Edice:Briquet
Počet stránek:248
Počet ilustrací:68
Vazba:Měkká s chlopněmi
Barevnost:Barevná
ISBN:978-80-7555-103-0
Velikost:152 × 152 mm
Vydáno:30. 06. 2020
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
Cena tištěné knihy:379 
Cena e-knihy:249 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Cena audioknihy:349 
Formáty audioknihy:mp3
V knize se mimo jiné dozvíte
  • Jak zvládnout první pomoc u všech nejčastějších úrazů, nehod a onemocnění.
  • Proč při resuscitaci zahájit masáží srdce a do cizího člověka nikdy nedýchat.
  • Jaká jsou specifika ošetření dětí.
  • Jaké případy obvykle řeší letečtí záchranáři a proč mají vojenské brýle.
  • Co dělat při úrazu v zahraničí.
  • Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka!

Orgán

Obsah
Řekli o knize

„Kniha Bulbem záchranáře patří do kategorie knih, které začnete číst …a přestanete až po přečtení poslední věty včetně doslovu a poděkování autora. Budete se k ní rádi vracet a nebudete ji chtít nikomu půjčit. Vít Samek ve své knize prezentuje první pomoc v nejrůznějších situacích velmi přehlednou, čtivou a zábavnou formou. Je vidět, že ji psal člověk nejen s obrovským množstvím zkušeností, ale i velikou dávkou empatie.“ MUDr. Jakub Bala, primář Urgentního příjmu v nemocnici Na Bulovce

„Kniha o první pomoci, která Vás velice vtipnou formou připraví na drsnou realitu. Autorem jste hozeni do divoké vody záchranářského povolání, plného poutavého vyprávění, ale hlavně důležitých faktů a přehledných shrnutí velkého množství problémů a situací, ve kterých se můžete jako laik ocitnout. “ Svatopluk Žáček, vedoucí týmu sester Urgentního příjmu v nemocnici Na Bulovce

O autorovi

Vít Samek

Vít Samek (1982) působil 13 let jako záchranář u Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Společně se svou sestrou píše blog Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentkya pro mall.tv natočil unikátní seriál vyvracející obavy z preventivních prohlídek s názvem Na vlastní otvor.