Mít vše hotovo pro teenagery

Zorganizuj si život ve světě plném rozptylování

David Allen
Mike Williams a Mark Wallace

kniha Mít vše hotovo pro teenagery

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Audio kniha obvykle vychází do 8 týdnů od vydání papírové verze. Papírová verze byla vydána: 10.05. 2019

Chcete vědět, až kniha vyjde?

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

Objev dokonale fungující metody, se kterými zvládneš bez stresu školu, sport, zájmové aktivity, rodinu, vztahy, přátele i zábavu. Zbaví tě prokrastinace, pomůže vytvořit plán úkolů a pochopíš i mnohé o tom, jak funguje mysl. Tohle není obyčejná knížka. Je to průvodce a balík nástrojů pro život – pro tvůj úspěšný život.

O knize

Svět je složitý a ten budoucí bude ještě složitější, naučit se zvládat změny bude tvou výjimečnou superschopností!

Legendární metodu Getting Things Done (Mít vše hotovo) používají po celém světě milióny lidí, kniha samotná se stala jednou z nejvlivnějších publikací ze světa byznysu i rádcem v uspořádání osobního života. Verze MVH pro teenagery je novým, svěžím pohledem na Allenovu klasiku, přizpůsobeným potřebám mladé generace.

Mít vše hotovo je způsob myšlení, pomocí něhož lidé dokáží získat lepší kontrolu a soustředění, ať už dělají cokoliv. Ve skutečnosti se však metoda nezabývá tím, jak věci udělat (a mít je tak hotové), ale učí soustředění a zapojení do přítomnosti, učí nás uvědomit si, co přichází jako další, učí nalézat stabilitu a kreativně předvídat, co všechno život může přinést. Metoda MVH znamená být na všechno připraven.

Kniha MVH pro teenagery tě naučí:
  • Jak pomocí jednoduchých pravidel protřídit všechny své aktivity.
  • Jak nalézat stabilitu, když se věci zdánlivě vymykají kontrole.
  • Jak navrhnout své cíle a umět být připraven na jejich změnu.
  • Jak rozpoznat přetížení a vyhnout se úzkosti i zahlcení.
  • Jak cítit sebedůvěru v tom, co děláš i v tom, co neděláš.

S knížkou můžeš pracovat buď sám či sama, anebo společně s nějakým kamarádem, lektorem, rodičem. Vyzkoušej si různé nápady. Zkus přijít na to, co pro tebe dnes funguje. Stavěj na tom dál. Když se tvůj svět stane složitějším, přečti si ji znovu, protože je plná námětů, které ti pomohou projít všemi stupni a etapami života.

Parametry
Původní název:Take Control of Your Life in a Distracting World
Překladatel:David Krásenský
Edice:Žádná velká věda
Počet stránek:288
Počet ilustrací:182
Vazba:Měkká
Barevnost:Černobílá
ISBN:978-80-7555-075-0
Velikost:186 × 186 mm
Vydáno:10. 05. 2019
Dostupné formáty:tištěná, e-kniha
Cena tištěné knihy:359 
Cena e-knihy:239 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Obsah
Předmluva 13
Úvod pro rodiče,
učitele a další zodpovědné dospělé
17
Úvod pro teenagery 21
Než začneme 23
Část 1: Umění mít vše hotovo 35
Část 2: GTD prakticky 71
Část 3: Laboratoř 213
Slovníček pojmů 257
Zdroje informací 261
Rejstřík 283
Řekli o knize

„Průvodce, bez kterého se žádný teenager neobejde – a se kterým bude méně prokrastinovat, zvládne více a jen tak mimochodem naučí pár věcí i své rodiče.“ – Adam Grant, profesor na Whartonově škole a autor bestsellerů u New York Times, Give and Take, Originals a Option B (spolu se Sheryl Sandbergovou)

„Jsem oddaným stoupencem GTD už téměř dvacet let a dobře proto vím, jak tyto principy proměnily můj vlastní pracovní život. Proto jsem opravdu nadšený, že David Allen přináší nyní své brilantní postřehy těm nejdůležitějším – mladým lidem. Dnešní teenageři čelí celé tsunami rozptylování a zároveň množství tlaků. Tato praktická a neobyčejně šikovná kniha jim pomůže uvolnit stres a zaměřit pozornost takovým způsobem, který je bude provázet po celý život.“ – Daniel H. Pink, autor bestsellerů Prodávat je lidské a Kdy

„Kniha Getting Things Done ukazuje obrovské množství klíčových návyků, se kterými můžeme mít klidnější a zároveň produktivnější a kreativnější život. Pokud se tyto techniky naučíte ještě jako mladí, budou vám přinášet své ovoce po dlouhá desetiletí. Nedovedu si představit lepší průvodce pro úspěch v životě.“ – Charles Duhigg, autor bestsellerů u New York Times, Síla zvyku

O autorovi

David Allen

je považován za jednoho z nejvlivnějších světových myslitelů v oblasti osobní produktivity. Pracuje např. pro pojišťovnu New York Life, Světovou banku, Fordovu nadaci, nebo americké námořnictvo, a vede také své vlastní workshopy pro jednotlivce i organizace po celém světě. Je předsedou Společnosti Davida Allena a má více než čtyřicetiletou praxi manažerského konzultanta a kouče. O jeho práci píší periodika jako Fast Company, Fortune, Los Angeles Times, New York Times, Wall Street Journal a mnoho jiných. Kniha Mít vše hotovo byla kromě Spojených států vydána ve více než třiceti dalších zemích. Žije v Amsterdamu.

Mile Williams

od roku 2010 do roku 2016 působil jako prezident a generální ředitel společnosti David Allen Company. Předtím se těšil dvacetileté kariéře ve společnosti GE Healthcare. Téměř třicet lety tedy pomáhal tisicům lidí, dospělým i mládeži, s budováním funkčních metod osobní produktivity. Nyní působí v představenstvu Asociace pro rozvoj talentů, je GTD Enterprise Architect v Zappos, Inc., a je zakladatelem poradenské firmy pro produktivitu enPractice, LLC.

Mark Wallace

dvacet let působil ve veřejném školství. V roce 2015 založil Mark Basecamp 16 LLC, poradenskou agenturu, která se zaměřuje na přípravu studentů i pedagogů. Jeho konzultační zkušenosti zahrnují širokou škálu klientů od studentů, učitelů, rodičů, škol, administrativních pracovníků, kostelů, školních čtvrtí a posluchače vzdělávacích konferencí.