Navždy plynule

Jak se rychle naučit cizí jazyknikdy ho nezapomenout

Gabriel Wyner

Kniha Navždy plynule

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena

skladem

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

ihned ke stažení

Běžně
Běžná cena je maloobchodní cena, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu.
Cena
Formáty

mp3

ihned ke stažení

Namlouvá

Tomáš Voženílek

Přehrát ukázku
-0:00

Slevy zvýhodněných balíčků jsou kalkulovány z běžné ceny, za kterou je kniha obchodována na knižním trhu

„Nic takového jako těžký jazyk neexistuje. Každý trouba dokáže mluvit jakoukoli řečí, kterou mluvili jeho rodiče, když byl malý“......řekl si operní zpěvák Gabriel Wyner a do svých třiceti let se naučil šesti jazykům.

Nyní můžete i vy poznat kombinaci těch nejúčinnějších metod a moderních online aplikací, které konečně přinášejí do výuky jazyků technologický pokrok hodný 21. století. Kolikrát tedy budete člověkem?

O knize

Stát se v dospělosti polyglotem se zdá nemožné, snad až podivínské – vždyť kolikrát jsme všichni začínali a snažili se vytrvat. Množství času a úsilí potřebné k memorování slovíček, vstřebání gramatiky a pochopení výjimek ale přece v dospělosti už nikdo nemá... A teď ta dobrá zpráva. Jde to i jinak. Gabriel Wyner dělá z ovládnutí cizí řeči zábavou, od které se nedokážete odtrhnout. Už teď gratulujeme k novému koníčku!

Autor Navždy plynule vzal to nejlepší ze známých přístupů k učení se jazykům, rozebral je na prvočinitele, přidal poznatky o vývoji řeči a funkcích paměti, a vše propojil s moderními online nástroji pro poslech a pro komunikaci s rodilými mluvčími. Vy sami si pak díky konkrétním návodům, postupům a tipům vytvoříte efektivní soukromý kurz na míru, který změní navždy vaše naslouchání, mluvu, ale zejména způsob uvažování o cizí řeči. Protože už nikdy nebudete překládat, vy budete v novém jazyku rovnou myslet.

Das ist mir vollig Wurst.

„Čas od času vám může cizí jazyk připadat jako maska. Je to hra, divadlo. Máte roli francouzského týpka a právě hrajete rozhovor s pár přáteli. V takových chvílích se občas přistihnete, jak říkáte věci, které byste ve svém jazyce nikdy neřekli. Jste otevřenější. Mluvíte svobodněji. Koneckonců, nejste to přece doopravdy vy, je to jen hra.

To ale není tak úplně pravda.

Jste to vy.

A tohle svoje já můžete potkat jen v cizím jazyce.“

The origin of fluent forever - Gabe Wyner, founder
Parametry
Původní název:How to Learn Any Language Fast and Never Forget It
Překladatel:Libuše Mohelská
Edice:Žádná velká věda
Počet stránek:367
Počet ilustrací:86
Vazba:Měkká
Barevnost:Černobílá
ISBN:978-80-7555-071-2
Velikost:143 × 215 mm
Vydáno:30. 06. 2020
Dostupné formáty:tištěná, audiokniha, e-kniha
Cena tištěné knihy:389 
Cena e-knihy:249 
Formáty e-knihy:epub, mobi, pdf
Cena audioknihy:389 
Formáty audioknihy:mp3
V knize se mimo jiné dozvíte
  • Jak naladit uši, aby slyšely zvuky vaší nové řeči, a jak trénovat pusu, aby je dokázala vyslovit.
  • Jaká je nejvhodnější metoda pro zapamatování a vybavování si slovíček.
  • Kde najdete 625 nejčastěji používaných slov daného jazyka.
  • Jak nasát gramatická pravidla z kontextu a vyhnout se tak úmornému drilování.
  • Kde a podle čeho si vybírat lektora z řad rodilých mluvčích.
  • Kdy začít číst v cizím jazyce knihy a proč je lepší sledovat zahraniční seriály dříve než filmy.
Obsah
Řekli o knize

„Je to zábavný způsob, jak proniknout do tajů učení se jazykům, podaný přístupně a nenásilně. Funguje všem, bez ohledu na to, jak málo času máte.“ — The Chicago Tribune

„Geniální a každým coulem moderní průvodce osvojování si cizí řeči. Navždy plynule vás nenaučí francouzštinu, němčinu ani žádný jiný jazyk. Místo toho vám ukáže, jak ovládnout jakýkoli jazyk, který chcete, a jak to udělat rychle a efektivně. Pokud se chcete naučit novou řeč natrvalo, začněte právě tady.“ — Gary Marcus, kognitivní psycholog a autor bestselleru Guitar Zero

„Budoucí polygloti všech zemí, zapište si za uši: Tahle kniha vám pomůže ovládnout jakoukoli cizí řeč v rekordním čase. Hledáte-li praktickou, praxí prověřenou metodu učení se jazykům, která naplno využívá přirozené schopnosti lidského mozku, vaše pouť je u konce: právě jste našli svého průvodce.“ — Josh Kaufman, autor knihy The First 20 Hours: How to Learn Anything…Fast!

„Ještě nikdy jsem neviděla metodu učení se jazykům (nebo vlastně metodu učení se čemukoli!), která by tak dokonale odpovídala současnému vědeckému poznání o fungování paměti.“ — Karen Schrock Simring, editorka magazínu Scientific American Mind

„Navždy plynule je kniha, kterou bych býval ocenil během svých četných (neúspěšných) pokusů o zdolání různých jazyků. Je to příjemně vtipná a poutavá příručka, která vám ukáže, jak si při osvojování cizí řeči hacknout mozek. Všechnu těžkou práci už za nás udělal autor, a my si tak můžeme proces rychlého a úspěšného osvojování cizího jazyka jednoduše užívat!“ — Nelson Dellis, mistr USA v paměťových soutěžích v letech 2011 a 2012

O autorovi

Gabriel Wyner

Gabriel Wyner

je americký operní zpěvák a polyglot, který vyvinul systém pro plynulé ovládnutí cizí řeči pomocí krátkých každodenních cvičení. Sám se například naučil francouzsky za 5 měsíců a rusky za 10 měsíců. Mluví plynně celkem šesti jazyky. Navždy plynule se stala bestsellerem a vedla k vytvoření stejnojmenné výukové jazykové aplikace. Autor žije v Los Angeles.

Materiály k audioknize

Grafy, tabulky a obrázky do audioknihy převést neumíme. Můžete si je však prohlédnout v doprovodných materiálech, které jsou vám zdarma k dispozici.

Vaši Melvilové

Doprovodné materiály