Nakupte ještě za dalších 750 Kč (za 750 Kč a výše) a získáte nárok na poštovné v ČR zdarma.
Nakupte ještě za dalších 750 Kč (za 750 Kč a výše) a získáte nárok na poštovné v ČR zdarma.
Spotify vypráví neoficiální příběh o tom, jak se z tajemného švédského startupu stal největší světový hráč, opanující Wall Street. Dozvíte se, jak počítačový nerd a samouk Daniel Ek a jeho zámožný společník Martin Lorentzon začínali, vyjednávali s investory a sestavovali tým. Vypráví o světě intrik a utajovaných dohod, o spojení Daniela Eka se zakladatelem Napsteru Seanem Parkerem a i s šéfem Facebooku Markem Zuckerbergem.
„Víme, Danieli, že se na naší knize nechceš podílet. Víme, že příběh Spotify přísně střežíš. Proto jsme vyzpovídali desítky dalších lidí, kteří se k vaší cestě během let připojili. Někteří z nich k tobě měli opravdu blízko a zastávali ve Spotify vysoké manažerské funkce. Mluvili jsme s členy představenstev, s investory, i s nejvýznamnějšími osobnostmi hudebního průmyslu. Také s některými konkurenty. Celkově jsme pro spolupráci získali zhruba sedmdesát zdrojů. Část z nich se vyjádřila anonymně a díky tomu jsme se dozvěděli i citlivé a pro firmu klíčové informace. Vycházeli jsme také z řady dokumentů – účetních uzávěrek, seznamu akcionářů a interních dohod. Čerpali jsme z novinových článků, rozhovorů a tvých veřejných vystoupení. Výsledkem je inspirativní příběh o partě Švédů, kteří navzdory vší pravděpodobnosti vybudovali největší hudební streamovací službu vůbec. Příběh o tom, že kdo má jasnou vizi, mimořádnou houževnatost a velké sny, může konkurovat i předním technologickým firmám světa.“
Autoři jsou novináři s mnohaletými zkušenostmi ze švédského tisku, rozhlasu i televize:
Kniha držitele novinářské ceny a reportéra deníku New York Times Mikea Isaaca představuje dramatický vzestup a pád Uberu na pozadí éry zvratů a otřesů Silicon Valley. Uber získal miliardy rizikového kapitálu a pod vedením energického a ambiciózního zakladatele sliboval revoluci ve způsobu dopravy osob i zboží. Téměř okamžitě se stal unicornem, společností s miliardovou tržní hodnotou, a zdálo se, že se zařadí po bok dalších technologických gigantů, jako je Amazon, Apple nebo Google.
Následný vývoj událostí se však do korporátní historie zapsal spíš jako varovný příběh o záludnostech startupové kultury, stal se doslova odstrašujícím příkladem. Isaac líčí tvrdé střety s taxikářskými odbory i řidiči, toxickou firemní kulturu i bezohledné metody na hranici zákona, které Uber ve snaze o svou dominanci používal. A konečně ukazuje i to, jak rizikoví investoři v obavách o své miliardové investice uplatnili svou moc a převzali nad startupem kontrolu: v červnu roku 2017 byl Travis Kalanick, agresivní CEO společnosti , vytlačen ze své pozice během puče vedeného radou jeho vlastní společnosti. Završil se tak rok nepřetržitého řetězce katastrof, jež giganta dopravních služeb stíhaly...
Uber se sice katapultoval na špici technologického světa, ale současně se stal symbolem všech negativních aspektů Silicon Valley.
Válka o Uber vychází ze stovek rozhovorů se současnými i bývalými zaměstnanci Uberu a z mnoha dříve nepublikovaných dokumentů. Je napínavým příběhem o ambicích, podvodech, neskutečném bohatství i podlém chování, který odhaluje, jak technologické a finanční inovace vyústily v jedno z nejhorších období v amerických korporátních dějinách.
Mike Isaac – reportér deníku New York Times, se specializuje na technologické odvětví. Za své zpravodajství o společnosti Uber získal cenu Geralda Loeba za přínos v oblasti ekonomické žurnalistiky. Pro New York Times píše pravidelně o firmách Uber, Facebook a o dalších významných společnostech ze Silicon Valley, často také vystupuje ve zpravodajství stanic CNBC a MSNBC. Žije v San Francisku.
>> Bestseller podle New York Times <<
Jaké příběhy prožívají lidé, zatímco jejich civilizace kolabuje? Rodí tvrdá doba tvrdé lidi? Má způsob výchovy dětí vliv na společnost jako celek? Dokážeme nakládat s moderními zbraněmi, aniž bychom zničili sami sebe? Je pokrok nezadržitelný, anebo můžeme o naše současné schopnosti, poznání a technologie přijít?
Hardcore historie není obyčejná historická kniha. Dan Carlin, tvůrce stejnojmenného úspěšného podcastu, kombinuje vyprávění příběhů s podivuhodnými událostmi a spojuje tak minulost a budoucnost překvapivými způsoby. Rozhodně nečekejte suchopárný seznam jmen, dat a událostí. Naopak uvidíte, že velké příběhy prožívali lidé z masa a kostí, v mnoha ohledech stejní jako my. Zpochybňuje pojmy jako pokrok, úpadek, vzestup či pád, kterými jsme si dřívější doby onálepkovali, a připomíná, že od zhroucení doby bronzové až po výzvy jaderné éry, každou apokalypsu spojuje nejdůležitější představitelný problém: přežití člověka.
Milovníci dějin uvidí minulost z jiné perspektivy a ti, kdo hodiny dějepisu ve škole protrpěli, v sobě díky Carlinovi objeví netušené sympatie k tomuto oboru. Příběhy Hardcore historie jsou živými dějinami i lékem proti domýšlivosti a příkrým soudům vůči našim předkům. Dějiny se koneckonců valí dál a kapitoly z minulosti možná představují potenciální scénáře naší budoucnosti.
Dan Carlin (1965), je americký politický komentátor, herec a podcaster. Dříve působil jako reportér a rozhlasový moderátor, nyní vysílá tři populární nezávislé podcasty: Hardcore History, Hardcore History: Addendum a Common Sense. Za své pořady obdržel řadu ocenění.
>> Bestseller podle New York Times <<
Dr. Bessel van der Kolk, jeden z předních světových odborníků na trauma, strávil více než tři desetiletí prací s obětmi různých traumat – například s válečnými veterány a jejich rodinami či s dětmi, které zažily zanedbávání či zneužívání, nebo s oběťmi fyzického násilí.
V této knize odhaluje, jak prožité trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost zažívat radost, potěšení, důvěru, ovládat se a vnímat své vlastní tělo. Popisuje, jakou roli hrají v rozvoji vývojové traumatické poruchy geny, hormony a také rodičovská láska i péče v prvních letech života.
Druhou část knihy věnuje van der Kolk inovativním léčebným postupům od metod neurofeedbacku přes meditaci až po sport, hudbu, jógu či kurzy herectví, které nabízejí uzdravení díky obnovení neuroplasticity mozku.
Ve své oceňované knize nabízí přístupným způsobem naději všem, kdo prožitým traumatem trpí, v neposlední řadě pak i jejich blízkým a pečovatelům.
Prof. Bessel van der Kolk, (1943), je zakladatelem a bývalým lékařským ředitelem Kliniky pro léčbu traumatu v Brookline v Massachusetts. Je také profesorem psychiatrie na Lékařské fakultě Bostonské univerzity a ředitelem Národní sítě pro komplexní léčbu traumatu. Žije v Bostonu.
Hello my dear future readers!
Jsem Broňa nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny a rád bych vám představil svoji novou knihu.
Možná vás to překvapí, ale od malička jsem nesnášel školu. Asi proto, že mi vůbec nešla. Zvláště pak jazyky. Každý diktát za 5. Návrh na přestup do zvláštní školy. Dyslexie. Osm let němčiny a v hlavě prázdno. V 18 nastupuji jako dělník do fabriky a mám radost, že se už nemusím nic učit. End of the story.
A víte co? Nakonec jsem vystudoval angličtinu na vysoké, s červeným diplomem, udělal si certifikát CPE a dal ho na Pass A, což je ta nejvyšší úroveň angličtiny, kterou v Cambridge měří. V létě jsem pak několik let po sobě učil angličtinu v Oxfordu a v Londýně jsem získal nejvyšší neuniverzitní globálně uznávanou kvalifikaci pro vyučující anglického jazyka DELTA. Učím jako externista na Masarykově univerzitě, školím učitele a mám největší YouTube kanál v ČR zaměřený na angličtinu, stejně jako nejstudovanější online kurz angličtiny u nás.
Proč vám to všechno říkám? Abych se pochlubil? Ale vůbec ne! To hlavní, co tím chci říct je, že když jsem to zvládl já, tak to může zvládnout každý. Tedy i vy. Vážně. Pokud sami budete chtít, pochopitelně. A ve své knize vám ukážu jak na to. Pokud mi to dovolíte, stanu se v této knize vaším průvodcem na cestě k báječné angličtině. Postupně se podíváme nejen na všechny důležité oblasti angličtiny, ale také na to, jak se učit, jak najít motivaci a jak vytrvat. Budu s vámi sdílet všechny své nejlepší tipy, triky, rady a doporučení. Nenechám si nic pro sebe. Budeme si povídat nejen o tom, jak se do angličtiny zamilovat, ale také o tom, jak to udělat, aby vám ta láska vydržela. Aby to byl krásný vztah na celý život, ne románek na jednu noc.
Připravení zamilovat se do angličtiny? ❤️
Broňa Sobotka
Děláte dobře, že čtete!