Doprava zdarma nad 950 Kč

Sleva 33-50 % na balíčky

Všechny knihy vždy skladem

Odesíláme do 2. pracovního dne

Ediční plán

3.88
Termín vydání

Šťastnější

Jak se nerozptylovat, mít více času a věnovat se tomu, na čem záleží nejvíc

Cassie Holmes je expertka na čas a její čtivá a praktická kniha vás přiměje přehodnotit, jak trávíte ten svůj.“ – Adam Grant, autor New York Times bestselleru Ještě to promysli

To nejcennější, co máme, nejsou peníze, ale náš čas. Žijeme však v kultuře, kde nám 24 hodin nestačí, a protože do dne jich více přidat nelze, cítíme se uspěchaní a pod tlakem. A když už si najdeme malou chvilku pro sebe, často sáhneme po „levném dopaminu“, který je ihned po ruce, ať už v podobě sociálních sítí, rychlých cukrů, nebo alkoholu.

Lze se tento omezený čas naučit prožívat radostněji i pod tíhou všech povinností a neustálého rozptylování? Je možné strávit naše dny tak, aby nebyly jen zaplněné, ale především naplňující?

Cassie Holmes věří, že volba je na nás. Záleží však, jak svůj čas vnímáme a do čeho jej investujeme. Ve své knize proto poskytuje jednoduché a vědou podložené strategie, které nám umožní:

 • Nastavit si svůj časový rozvrh optimálně a s jasným účelem
 • Mít jistotu, že naše volba je dlouhodobě ta správná
 • Nenechat se rozptýlit běžnými věcmi
 • Vědomě si tvořit a vychutnávat chvíle štěstí a radosti
 • Za pár let nelitovat toho, jak jsme svůj čas strávili

Zkrátka, čeká vás příjemné a optimistické vyprávění opřené o nejnovější výzkumy a praktická cvičení, která vás naučí přesně to, co si za peníze koupit nelze – více žít přítomností, cítit se méně pod tlakem a celkově být spokojenější se svým životem.

Všechno to začíná tím, že si dokážeme najít chvilku pro sebe…

O autorce:

Cassie Holmes je oceňovaná pedagožka a výzkumnice na poli vnímání času a štěstí. Doktorát získala na Stanfordově univerzitě a dnes je profesorkou na UCLA Anderson School of Management. Její vlastní nespokojenost a vyčerpání ji motivovaly k tomu, aby přesměrovala svou výzkumnou agendu a začala řešit problém „časové chudoby“. Její práce byla publikována v předních akademických periodikách a mimo jiné také časopisech jako The EconomistNew York TimesWall Street Journal nebo Washington Post.Termín vydání

Přežít

Zůstaňte mladí a zdraví co nejdéle

Kolika let se chcete dožít? A jak se chcete cítit posledních deset let svého života? 

Pravděpodobně chcete, aby vám to stále dobře myslelo, mohli jste se bez problémů pohybovat a žít aktivně bez větších bolestí do co nejvyššího věku. Jak na to?

Odpovědí je skutečná prevence; bohužel, to se co dnes v klinické praxi prevencí nazývá, je částečně jen chození s křížkem po funuse. Jak jinak vysvětlit, že se moderní medicíně přes veškeré úspěchy nedaří dosahovat velkého pokroku v boji proti chorobám stárnutí, které zabíjejí většinu lidí – srdeční choroby, rakovina, Alzheimerova choroba a cukrovka 2. typu?

Peter Attia je jeden z nejznámějších lékařů, popularizátorů vědy a průkopníků využití moderní medicíny v klinické praxi v USA. Věří, že tento zastaralý rámec musíme nahradit personalizovanou, proaktivní strategií, ve které jednáme preventivně několik desetiletí dopředu, a nikoliv až na základě symptomů či běžně používaných markerů, které vycházejí z padesát let starých a problematicky zkonstruovaných studií. Ve svém bestselleru proto zpochybňuje konvenční pojetí myšlení o stárnutí a propaguje tzv. Medicínu 3.0. – nový přístup k chytré prevenci chronických onemocnění a prodloužení dlouhodobého zdraví.

Jeho kniha čerpá z nových objevů, u nichž se ustálil vědecký konsensus, ale přitom se do praxe kvůli pomalosti veřejného zdravotního systému dostanou až za dlouhé roky. V knize poskytuje doporučení pro mnohem agresivnější a širší screening některých markerů, nutriční rady, techniky pro optimalizaci cvičení a spánku i nástroje pro zlepšení emočního a duševního zdraví. Především vás ale naučí přemýšlet o dlouhodobém zdraví tak, abyste si pro sebe i své blízké dokázali vytvořit ten nejlepší plán.

Mimo jiné se v knize dozvíte:

 • Čím už dnes začít a jaký plán si stanovit, aby se vám za desítky let žilo lépe
 • Jak si najít správný stravovací vzorec a proč se místo diet zaměřit na biochemii výživy
 • Proč je cvičení nejúčinnější drogou pro dlouhý život – a jak začít trénovat na „stoletý desetiboj“
 • Kolik síly a svalové hmoty dnes potřebujete, abyste si mohli užívat pohyb i v devadesáti
 • Proč vám běžný test cholesterolu na pravidelné prohlídce neřekne dost o vašem skutečném riziku úmrtí na infarkt.
 • Že již možná trpíte extrémně častým, ale nedostatečně diagnostikovaným onemocněním jater, které může být předzvěstí mnoha chronických onemocnění.
 • A mnoho dalšího.

Zjistíte také, že náš osud není vytesán do kamene a možnosti, jak ovlivnit stárnutí a délku života máme mnohem větší, než si myslíme. Stačí nečekat na symptomy, ale hacknout své budoucí zdraví už dnes.

#1 NEW YORK TIMES BESTSELLER

„Jedna z nejdůležitějších knih, které si kdy přečtete.“— Steven D. Levitt, autor bestselleru The New York Times Freakonomics

O autorovi

Peter Attia (*1973) je lékař, popularizátor vědy zaměřující se na aplikovanou vědu o dlouhověkosti. Je zakladatelem kliniky Early Medical, která využívá moderní principy Medicíny 3.0 s cílem prodloužit svým klientům aktivní život. Lékařský titul získal na Stanfordské univerzitě. Pětiletou praxi absolvoval v nemocnici Johna Hopkinse a dva roky strávil v National Institutes of Health na chirurgické onkologii. Mimo jiné je i autorem jednoho z nejpopulárnějších podcastů zabývajících se tématy zdraví a medicíny – The Drive. Žije v Austinu v Texasu se svou ženou a třemi dětmi.Termín vydání

Sport je bolest

Užívejte si pohyb, zbavte se zranění a chytře jim předcházejte

Ať už děláte sport pro zábavu, nebo se mu věnujete závodně, vystavujete svoje tělo riziku zranění. Ano, žádný sport není 100% prospěšný zdraví a hrozí vám při něm buď úraz, nebo únavové zranění způsobené jednostranností pohybu. Přesto je pro celkové zdraví nezbytné sportovat. Jak z tohoto dilematu ven? Jak zařídit, aby nám pohyb přinášel mnohem víc radosti než bolesti?

Řešením je účinná prevence. Při samotném sportování nejsme příliš schopni myslet na to, jak se nezranit, protože se soustředíme na výkon. Ale můžeme být na výkon připraveni tak, že riziko zranění snížíme na minimum. Není náhoda, že profesionální sportovci dnes často věnují tréninku zaměřenému na prevenci (kondičnímu a kompenzačnímu) stejný čas jako tréninku samotného sportu.

Chystaná novinka vás uvede do světa sportovní fyzioterapie a kondičního tréninku na té nejvyšší úrovni. Díky knize lépe porozumíte svému tělu a naučíte se, jak o něj pečovat, abyste blížící se problémy včas odhalili a ideálně se jim úplně vyhnuli.

Nečeká vás žádná suchá teorie, ale naopak srozumitelný výklad se spoustou praktických tipů ilustrovaných skutečnými příběhy světově známých sportovců – klientů autora knihy. Doporučené kompenzační nebo léčebné cviky vám názorně ukáže sám autor v doprovodných videích.

„Michal Novotný má zlaté ruce,“ John McEnroe, bývalá světová tenisová jednička a trojnásobný vítěz Wimbledonu.

V knize se také dozvíte:

 • Jaká zranění vám hrozí při vašem sportu a jak toto riziko snížit.
 • Že pro účinnou prevenci často stačí změnit jen několik klíčových návyků a zařadit pár vhodných cviků.
 • Jak zdravě sportovat s ohledem na váš věk, somatotyp či psychiku.
 • Jak fungují naše svaly, kosti, šlachy, vazy nebo nervy, jaká jsou jejich nejčastější poranění a čím je správně léčit.
 • Jakých škodlivých mýtů a zastaralých postupů se vyvarovat (třeba obstřiků nebo ledování).
 • Proč se ve sportu bolesti nevyhneme a jak jí porozumět, aby nám dobře sloužila.

O autorovi:

Světově uznávaný fyzioterapeut a kondiční trenér Michal Novotný více než 25 let pečuje o vrcholové sportovce. Jeho rukama prošli ti nejlepší světoví tenisté jako Roger Federer, Rafael Nadal, Maria Šarapova nebo Karolína Plíšková, ale i mnoho dalších profesionálních atletů, fotbalistů, ale také holywoodských herců, například Chris Hemsworth, Orlando Bloom či Liev Schreiber. Michal získal odborné vzdělání včetně doktorátu ve Španělsku a dosud působil především v zahraničí. Jako pedagog přednáší na Masters of European University v Madridu a na University of Murcia UCAE. S rodinou žije na Tenerife nebo v Praze.Podpora & řešení problémů

Máte problém? Nejste spokojeni se zásilkou? Něčemu nerozumíte? Naše knihy vás nebaví? Našli jste chybu?

Klikněte na červenou bublinu „chat“ v pravém dolním rohu této stránky, vyberte možnost „Mám dotaz nebo doporučení“ a napište nám prosím do chatu váš dotaz. Pokud nejsme zrovna online, odpověď vám přijde do e-mailu. Jestliže ikonu chatu nevidíte, zkontrolujte prosím doplňky prohlížeče (např. adblock).

Čekáme na vaše připomínky a rádi je rychle vyřešíme!

Věstník

Zdaleka nejlepší způsob, jak se dozvědět o tématech a knihách, které by vás měly zajímat, je registrace k odběru našeho věstníku. Rozesíláme jej nejvýše 12x do roka.

TIP: klikněte sem pro ukázky předchozích věstníků